Кабінет міністрів затвердив тимчасовий порядок розмитнення автомобілів на єврономерах або так звані "євробляхи".

Про це йдеться в постанові, опублікованій на урядовому сайті. За новими стандартами митники повинні оцінювати авто відштовхуючись від реальної вартості, а не від завищеної, зазначеної в каталогах ШВАК (Schwacke).

Перелік документів, які можуть підтверджувати вартість авто:

Договір купівлі-продажу або документ, який його замінює, та додатки до нього в разі їх наявності;Рахунок-фактура (інвойс)Банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного транспортного засобу;Інші платіжні документи, що підтверджують вартість оцінюваного транспортного засобу та містять реквізити, необхідні для ідентифікації такого транспортного засобу;Договір (угода, контракт) із третіми особами, пов'язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку транспортного засобу;Рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця, якщо такі платежі здійснюються за умовами, визначеними договором (угодою, контрактом);Каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) продавця транспортного засобу;Копія митної декларації країни експорту;Висновки про якісні та вартісні характеристики транспортного засобу, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, про вартість транспортного засобу;Довідкова інформація про вартість в країні експорту транспортних засобів, які є ідентичними та/або подібними (аналогічними) оцінюваним транспортним засобам, за вирахуванням з такої вартості сум податків, що підлягають поверненню в країні експорту згідно вивезення (експорту) таких транспортних засобів.

При цьому, якщо при розмитненні відповідні органи зможуть довести недостовірність заявленої фактурної вартості автомобіля, то вони можуть відмовити в оформленні такого авто за заявленою ціною. В такому випадку оцінку здійснюватимуть по каталогах.

Новий порядок оформлення містить виключно електронну форму декларування автомобіля на іноземній реєстрації.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Варто нагадати, що 8 листопада Верховна Рада підтримала нові правила розмитнення автомобілів з європейською реєстрацією в Україні. Закон передбачає введення базових ставок для автомобілів залежно від типу двигуна і його обсягу. Так, для бензинових двигунів об'ємом до 3000 і більше 3000 куб. см вводяться базові ставки відповідно €50 і €100. Для дизельних двигунів об'ємом до 3500 і більше 3500 куб. см вводяться базові ставки відповідно €75 і €150.

Також Рада ввела великі штрафи за порушення правил ввезення таких автомобілів на територію України. Власники автомобілів на єврономерах не згодні з низкою положень цих законів, через що в багатьох регіонах України проходили акції протесту.