росі

 

Крім конфлікту в Україні, в НАТО хотіли б обговорити питання прозорості військових навчань, які проводить Росія

НАТО розглядає можливість проведення перших формальних переговорів з Росією вперше з 2014 року, коли відносини між РФ і альянсом були перервані через конфлікт в Україні. Про це повідомляє Defence News з посиланням на Agence France-Press.

"Зустріч не відбудеться до засідання міністрів оборони НАТО (10-11 лютого), але, швидше за все, відбудеться в кінці лютого або на початку березня", – сказало джерело.

"Нам все ще потрібно домовлятися з Росією про дату і порядок денний зустрічі. Звичайно, ми будемо говорити про Україну, але слід визначити і інші питання", – розповів дипломат.

Крім конфлікту в Україні, в НАТО хотіли б обговорити питання прозорості військових навчань, які проводить Росія.

Практична співпраця НАТО з Росією після її втручання в Україну та анексію Криму в 2014 році була призупинена, проте в кінці 2015-го Німеччина виступила за відновлення переговорів у рамках Ради Росія-НАТО.

Нагадаємо, як заявив на початку грудня генсек НАТО Йенс Столтенберг, Альянс планує більш активно використовувати Раду Росія-НАТО для підтримки зв'язків з Росією.

Рада НАТО-Росія була утворена в 2002 році, щоб налагодити довірчі відносини між недавніми противниками в "холодній війні". Востаннє вона скликалася на дипломатичному рівні влітку 2014 року. НАТО відмовився від продовження діалогу з Москвою після того, як Росія анексувала півострів Крим і стала відкрито підтримувати озброєних бойовиків на сході України.