В Україні облгази зобов'язані за свій рахунок встановити споживачам газові лічильники, оскільки вартість такої послуги вже закладена в тарифі на блакитне паливо.

Така інформація міститься в постанові Верховного суду України від 7 листопада 2018 року, передає прес-служба суду в Facebook. Відзначається, що суд розглянув позов фізичних осіб до ПАТ "Криворіжгаз" про визнання права на забезпечення і встановлення споживачам індивідуальних газових лічильників в квартирах за рахунок облгазу.

Вони також просили визнати, що пропозиція "Криворіжгазу" про встановлення загального вузла обліку природного газу та зняття показань за допомогою укладання відповідного договору суперечить вимогам законодавства.

"Обов'язок встановити населенню індивідуальні прилади обліку природного газу, що дозволяють визначати обсяги споживання газу кожним окремим споживачем, покладено на газорозподільні організації. Такі споживачі не зобов'язані знаходити джерела фінансування зазначених приладів обліку і робіт щодо їхнього встановлення, оскільки відповідне фінансування вже закладено в тариф на оплату спожитого газу", – сказано в повідомленні.Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Позивачі приєдналися до Типового договору поставки природного газу на невизначений термін, оскільки щомісяця споживають природний газ і щомісяця сплачують рахунки за таке споживання. У встановлених тарифах на газопостачання були передбачені витрати на установку індивідуальних лічильників газу, відзначили в суді.

"Криворіжгаз" зобов'язаний надавати оплачені позивачами послуги, в тому числі забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає в квартирах, в яких газ використовується тільки для приготування їжі. У рішенні сказано, що відмова від цього суперечить вимогам законодавства і порушує права споживачів.