У фракції "Блоку Петра Порошенка" вирішили дотримуватися закону про регламент при розподілі парламентських комітетів.

"Керівництво нас поінформувало про переговори. Зараз триває дискусія із  фракцією "Самопоміч", яка хоче посаду віце-спікера і 8 комітетів. Але ми висловилися за дотримання закону і пропорційного принципу розподілу комітетів ", – сказав депутат.

Згідно пропорційним принципом, коаліції має відійти 23 комітету, "Опозиційному блоку" – 2 комітету, по одному – групам Хомутинника і Єремєєва.

При цьому "БПП" повинен отримати 11 комітетів, "Народний фронт" – 9, "Самопоміч" може отримати або посаду віце-спікера і 2 комітети, або 3 комітету, Радикальна партія Ляшка – чи віце-спікера і 1 комітет, або 2 комітету , "Батьківщина" – 1 комітет.

Згідно з попередніми домовленостями, "Батьківщина" хоче отримати комітет з правоохоронної діяльності для Андрія Кожем'якіна, "Опозиційний блок" – комітет з прав людини і регламентний комітет. У свою чергу комітет свободи слова хоче отримати для себе "Народний фронт", пропонуючи на його керівника Вікторію Сюмар.За даними джерел видання, 28 листопада керівництво "БПП" провело кілька зустрічей з представниками "Самопомочі", під час яких політсила Андрія Садового озвучила свої побажання щодо комітетів.

Зокрема, комітет у закордонних справах мав відійти Ганні Гопко, комітет з питань нацбезпеки і оборони Семену Семенченко, по боротьбі з корупцією – Єгору Соболєву, правової політики – Оксані Сироїд, аграрної політики – Івану Мірошниченку, культури – Ірині Подоляк.

Крім того, "Самопоміч" претендує на посаду першого віце-спікера. У разі невиконання цих умов по комітетах "Самопоміч" обіцяє відмовитися голосувати за закони, хоча з коаліції виходити не планує.

 

Читай найсвіжіші новини про Львів

 

Джерело: Theinsider.ua