Президент Володимир Зеленський знову закликав президента США Джо Байдена відвідати Київ, заявивши, що це надішле меседж Росії та світу.

Про це він сказав в інтерв’ю CNN.

“Ми хотіли б бачити президента Байдена в Україні. Я чув, що він підтримав цю ідею. Є деякі безпекові моменти, які стоять на заваді його візиту, ми це розуміємо”, – сказав Зеленський.

“Я справді думаю, що це допомогло б українцям, довіра українців до Сполучених Штатів дуже висока, як і до Великої Британії, Польщі та країн Балтії. Отже, візити світових лідерів, які є не просто партнерами, а справжніми друзями – вони дають сигнал, знак, що США підтримують Україну, тому що вони вірять в українську перемогу і не бояться Росії. Вони приїжджають, незважаючи на ракети. Вони не бояться Путіна, тому що світ набагато більший, ніж один лідер однієї країни”, – додав президент.

Як відомо, Байден під час візиту до Польщі приїжджав на кордон з Україною і зустрічався з українськими біженцями, проте візит до Києва поки не планується.

Перша леді США Джилл Байден на початку травня приїжджала в Ужгород, де зустрілася з Оленою Зеленською.

Нагадаємо також, перша партія систем протиповітряної оборони NASAMS покликана перевірити їхню адаптованість в систему ППО України

Про це розповів директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих в ефірі одного з телеканалів.

“Ми говоримо про невеликі постачання. Те ж саме буде відбуватися з ракетними системами NASAMS, які Україна має отримати найближчим часом. У першій партії їх буде небагато, це буде пробна партія, якраз для того, щоб перевірити навченість особового складу в бойових умовах, перевірити адаптованість цих систем в нашу систему протиповітряної оборони”, – сказав експерт.

За його словами, саме ця система є найбільш адаптивною та мережецентричною.

“Наразі вже до того, як ми отримали самі ракетні системи, частину цієї системи, а саме радарні системи Sentinel ми вже отримали та експлуатуємо. Вони використовуються в єдиній системі ППО України і були помічені неподалік лінії зіткнення, що свідчить про їх успішне бойове застосування та інтеграцію в наші системи”, –  підсумував Рябих.

Раніше президент США Джо Байден анонсував новий пакет допомоги Україні на $800 млн, наголосивши на меті постачати “все, що є раціональним”

Про це він сказав під час пресбрифінгу.

“Війна в Україні може закінчитися завтра, якщо Росія припинить поводитися нераціонально. Я сподіваюсь, що війна завершиться раніше ніж пізніше. Наше завдання, щоб українці мали все, що є раціональним постачати. Щоб вони зміцнили свою обороноздатність. Я скоро про це оголошу – буде ще $800 млн допомоги, включаючи ППО, а також зброя для атаки”, – повідомив Байден.

Крім того, Суспільне передає слова Байдена про конкретні різновиди зброї з пакету допомоги.

Більше артилерії та боєприпасів, протиракетні радари, додаткові боєприпаси для ракетної системи залпового вогню HIMARS, які ми вже надали Україні, і більше HIMARS буде від інших країн”, – підкреслив Байден.

Наслідки агресії Росії відчуває весь світ, тому лідери НАТО підтримують Україну, щоб забезпечити її перемогу як незалежної й суверенної країни в Європі.

Підтримав тезу Байдена генсек НАТО Єнс Столтенберг.

“Президент Путін повинен вивести свої війська і негайно покласти край цій війні, припинивши напади на демократичну, суверенну державу, що завдають стільки страждань Україні”, – заявив він.

За словами генсека, війна Росії проти України є “жорстокою” і “абсолютно неприйнятною”.