В Україні ціна газу для населення і постачальникам тепла і гарячої води до 1 вересня 2018 року залишиться на тому самому рівні – 4 942 гривень за тис. куб. м, а для кінцевого споживача з урахуванням ПДВ та інших зборів – 6 958 гривень за тис. куб. м.

На засіданні у четвер, 26 липня, Кабінет міністрів продовжив до вересня 2018 року дію постанови №187 про постачання населенню і ТКЕ природного газу.

У пояснювальній записці до документу зазначено, що переговори з Міжнародним валютним фондом про узгодження ціни на природний газ із рівнем імпортного паритету ще тривають.

Популярне: Скандальний ролик Порошенка: Приходько затримали по дорозі на суд

Тому, з огляду на закінчення терміну дії положення про покладання спеціальних зобов'язань, виникає необхідність у його продовженні.

Згідно із законом уряд не повинен встановлювати тариф на газ, його має формувати ринок. Але щоб на перехідний період захистити споживачів від високих цін, Кабінет міністрів отримав повноваження тимчасово зобов'язувати постачальника продавати газ за нижчими цінами.

Такі зобов'язання (PSO) прописані у спеціальній постанові. І термін дії документа мав закінчитися ще кілька місяців тому, але уряд продовжив документ до серпня. Цей час витратили на переговори з МВФ і формування нової ціни.

З липня 2017 року Україна перебуває у складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання. Фонд наполягає на підвищенні ціни на газ для населення, яке, за різними оцінками, може скласти від 30 до 60%, у зв'язку зі зростанням цін на міжнародних ринках, тоді як Кабмін вважає таке різке підвищення невиправданим.

Без підвищення тарифу на газ Україна ризикує не отримати черговий кредитний транш МВФ. А це може призвести до загроз фінансовій стабільності, нестачі валюти та уповільненню економічного зростання.

Після перегляду вартість блакитного палива може вирости з 6,9 до 10,5 грн/куб.