advokat-mark-fejgin-vstretilsja-s-praknkerami-vovanom-i-leksusom-i-obmateril-ih_rect_dc79deb2710764055c29e8dbbcbeb2a5

Російський адвокат Марк Фейгін написав відкритий лист президенту Російської Федерації Володимиру Путіну з пропозицією відпустити всіх українських політв'язнів, повідомляє Корупція.Інфо.

Відповідний текст був опублікований 30 травня у Facebook на сторінці правозахисника.

Адвокат зазначив, що обставини звільнення його колишньої підопічної Надії Савченко дають підстави вважати, що українські політв'язні, які перебувають у російських в'язницях, теж будуть помилувані та їх відпустять на свободу.

"Обставини помилування Савченко і подальший її обмін на Єрофєєва й Александрова 25 травня 2016 року вселили певні надії на вирішення ситуації з іншими засудженими українськими громадянами, які залишаються в РФ. Серед них: Юрій Солошенко, Геннадій Афанасьєв, Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Олексій Чирній, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Валентин Виговський, Сергій Литвинов, Хайсер Джемілєв, Олександр Костенко і низка інших", – написав Фейгін.

Адвокат наголосив, що сам факт появи у російських в'язницях українських політв'язнів став можливим у результаті військової агресії РФ проти України.

"Зрозуміло, все це наслідки дій нашої країни на сході України і в Криму. Адже поява цих українців у російських в'язницях (вивезених насильно, заарештованих і залучених до кримінальної відповідальності) має політичні причини. Процесуальна форма була лише фасадом рішення амбітних політичних завдань вищого керівництва країни. Справа Надії Савченко неупереджено і невідворотно це довела. Хіба ні?" – йдеться в тексті.

Фейгін наголосив, що якщо Росія вважає себе цивілізованою державою, то вона повинна відмовитися від ганебної практики утримання у в'язницях політв'язнів, зокрема, викрадених громадян України.

"Наявність політв'язнів у РФ – це ганьба для країни, яка вважає себе цивілізованою. Таким же ганебним фоном війни на Донбасі стала шалена українофобія у вітчизняних ЗМІ, розв'язана на догоду інтересам влади і з прямого їхнього потурання. Потворна ця пропаганда стала додатковим мотивом для знущань над українськими політв'язнями в російських в'язницях. Безсумнівно, ви можете, нарешті, позбавити від подібних речей російське суспільство", – зазначив адвокат.

"Звертаюся до Вас із закликом відпустити (обміняти), прямо тепер, вищевказаних громадян України, і тим самим закінчити все це", – додав Фейгін.