У Херсонській області триває контрнаступ Збройних Сил України. Російські окупанти хаотично відходять із загарбаних територій, намагаючись десь закріпитися. росіяни намагаються зробити черговий пункт спротиву в Миловому.

Напередодні ЗСУ зайшли в Дудчани. Це означає, що наші військові просунулися на 30 кілометрів від лінії фронту. Окупанти спочатку панікували і заявляли в пропагандистських пабліках, що терміново облаштовують свою лінію оборони вже у Міловому. Про це розповів депутат Херсонської облради, військовослужбовець ЗСУ Сергій Хлань в ефірі одного з телеканалів.

А Милове – це вже неподалік Берислава. Це означає, що вони хаотично відходять та намагаються закріпитися десь біля Берислава,
– сказав депутат Херсонської облради.

Тобто, за його словами, російські військові намагаються зробити черговий пункт спротиву в Миловому. Але, вочевидь, це їм не допоможе.

Хлань зауважив, що колаборант Стрємоусов з’явився нещодавно саме в Бериславі. Він приїхав туди записати пропагандистське відео з гауляйтером Бериславського району про те, що в Бориславі все спокійно. Там наразі, дійсно, все спокійно, проте ненадовго.

Ранішня заява Стремоусова – це взагалі був нонсенс. Він, не знаючи, що говорити, сказав, що відступ – то є наступ. Тобто в його розумінні такий тотальний відступ є наступом,
– заявив військовослужбовець ЗСУ.

За його словами, у окупантів спостерігається очевидний пропагандистський провал. Тому що два їхні телеканали вже не знають, що й казати.

Хлань додав, що серед значних подій в окупованому Херсоні є те, що в центрі міста пролунав вибух у готелі “Нінель”. Туди заселилося керівництво ФСБ, оскільки дуже полюбляло тамтешню сауну та басейн.

То сімох двохсотих вивозили з цього готелю. І багато швидких так само вивозили рашистів, які перебували в ньому,
– розповів він.

Депутат Херсонської облради зауважив, що, за словами місцевих, ліквідовані п’ятеро ФСБшників, а також двоє військових високих чинів. Наразі ще не ідентифікували їхні особи.

Українські захисники філігранно та блискуче проводять контрнаступ. Частковий обвал у російській обороні на Херсонщині вже трапився, тому що повернення населеного пункту Давидів Брід – дуже важлива перемога, це один із тих пунктів, де у росіян були доволі міцні позиції.

Про це одному з українських телеканалів розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Він також зазначив, що втрата Давидового Броду означає, що почала сипатися лінія фронту і це призвело до того, що росіяни поступово потрапляють у пастку.

Скоріш за все, на думку Мусієнка, зараз росіяни будуть відходити на півночі Херсонщини, можливо ближче до Берислава, намагатимуться закріпитись на позиціях.

У запасі росіян на правому березі ще залишилась Снігурівка, якщо вони втратять ї її – лінія оборони на правому березі взагалі відсутня. А ми бачимо, що саме це зараз і відбувається,
– каже він.

“Надалі, укріплені райони вже аж довкола Херсону, тому побачимо, як ситуація буде розвиватися”, – додає фахівець.

За словами Олександра Мусієнка, практично з усіх напрямків українські захисники тиснуть на Херсон. Але теж бачимо, що російські війська справді чинять там опір і так просто цю землю не покидають.

На мою думку, такий наказ про “не відступати”, вони отримали зверху. Тому навіть зі значними втратами, росіяни будуть стояти. Але схоже історія була і в Лимані, там росіяни теж до останнього стояли, але все ж потрапили у оточення ЗСУ,
– резюмує фахівець.

Західні союзники розглядають звільнення Херсона як вирішальне випробування.

У США радять Україні деокупувати південь включно з Херсоном до настання холодів. Адже взимку земля в південних регіонах буде дуже вологою, що може сповільнити просування військ.