Японія заморозить активи ще 25 росіян і заборонить експорт до 81 організації, які належать Російській Федерації, що з 24-го лютого розпочала повномасштабне вторгнення на територію України.

Про це повідомляє Аl jazeera.

Відтак, під нові санкції Японії потрапили, зокрема, дружина та діти прессекретаря президента РФ Дмитра Пєскова, голова “Банку розвитку і зовнішньоекономічної діяльності” Ігор Шувалов із сім’єю, мільярдер Олексій Мордашов, родичі олігархів Бориса та Аркадія Ротенбергів, а також секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев, і перший заступник голови адміністрації Путіна Сергій Кирієнко.

У четвер прем’єр-міністр Фуміо Кішіда заявив, що Японія зробить кроки для позбавлення Росії статусу «країни найбільшого сприяння» в торгівлі та заборонить вітчизняним криптовалютним біржам проводити транзакції з організаціями, які потрапили під санкції.

Зараз же експорт продукції заборонений, серед іншого, до автомобільного та суднобудівного заводу, а також виробників електроніки.

Раніше на тлі ситуації в Україні Японія вже запровадила низку санкцій проти РФ. Як повідомлялося, Японія оголосила список з близько 300 товарів і передових технологій, експорт яких до РФ та Білорусі заборонили з 18 березня.

Японія обмежила доступ росії до міжнародної платіжної системи SWIFT та заборонила експорт обладнання для нафтопереробки.

Провідні японські компанії, включаючи Toyota, Honda, Nintendo та Sony, також зупинили експорт до Російської Федерації.

Нагадаємо, окрім цього, Японія оголосила про запровадження персональних санкцій щодо 17 громадян Росії через російське воєнне вторгнення в Україну. 

Серед осіб, які стосуватимуться санкцій, 11 депутатів Держдуми, зокрема, голова ЦК КПРФ Геннадій Зюганов.

Крім того, санкції запроваджено стосовно власника компанії “Ренова” Віктора Вексельберга та кількох родичів підприємця Юрія Ковальчука.

Додамо, що втрати російських окупаційних сил в Україні перевищили 16 тисяч осіб.

Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України у соціальній мережі Facebook.

Зокрема, загальні бойові втрати противника з 24 лютого по 25 березня орієнтовно склали: особового складу – 16 тис. 100 осіб, танків ‒ 561 одиниця, бойових броньованих машин ‒ 1 тис. 625 од., артилерійських систем – 291 од., реактивних систем залпового вогню – 90 од., засоби ППО – 49 од., літаків – 115 од., гелікоптерів – 125 од., автомобільної техніки – 1089 од., кораблі/катери – 5 од., цистерн з ПММ – 72, БПЛА оперативно-тактичного рівня – 53, спеціальної техніки – 18.