Збройні Сили України продовжують просуватися вперед у звільненні української території.

Про це розповіла заступниця міністра оборони Ганна Маляр. Посадовиця переконана, наступ Збройних Сил є успішним з огляду на початкову диспозицію військ.

Окупанти довго готувалася до нашого наступу. Навіть у той момент, коли минулого року окупанти займали території Запоріжжя, вони розуміли, що незабаром їм доведеться їх обороняти. Тому у Збройних Сил не було жодних ілюзій щодо наступу на Півдні.

«Варто пам’ятати, що українські військові йдуть у наступ всупереч тому, що окупанти переважають в особовому складі та озброєнні. Питання полягає не в тому, скільки кілометрів території було звільнено. Вагомим є вже той факт, що просування ЗСУ відбувається разом із потужним знищенням ворога», – підкреслила заступниця міністра оборони.

«Для ворога стало несподіванкою, що ЗСУ змогли прорвати першу лінію оборони. Тепер це може відіграти для нас позитивну роль», – зазначила вона.

Російські окупаційні війська на півдні України зосередили свої зусилля на нарощуванні можливостей другої і третьої лінії оборони.

Про це розповів військовий експерт Сергій Грабський.

“Противник сподівався, що все-таки першу лінію оборони прорвати не вдасться, тому він нібито зосередив основну масу зусиль на нарощуванні оборонних можливостей саме на цій першій, або головній, лінії оборони. Зараз він змушений гарячково задіяти всі ще наявні резерви і ресурси для того, щоб наростити можливості другої та третьої лінії оборони, резервних ліній. Звичайно ж, складно сказати, що це йому вдасться повною мірою. І часу на це у нього вже немає, перебуваючи під постійним тиском українських Сил оборони”, — сказав експерт.

Він уточнив, що під “нарощуванням оборонних можливостей” мається на увазі створення додаткових інженерних споруд, додаткових ліній окопів, траншей, опорних пунктів.

“Противник робитиме все можливе, щоб утримати ці лінії оборони. Але тут уже фактор часу відіграє дуже велику роль, тому що від того, як швидко ми підійдемо до цих ліній і як швидко ми прорвемо їх, залежить питання підготовки саме вже наступних резервних ліній оборони, які противник намагається утримати всіма силами”, — сказав Грабський.

Додамо, Ворог і надалі ігнорує закони та звичаї війни, використовує тактику терору, здійснює обстріли як військових, так і цивільних об’єктів, внаслідок чого, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення, зруйновані житлові будинки та інша інфраструктура.

На Куп’янському напрямку противник завдав авіаційного удару в районі Кислівки Харківської області. Від артилерійських та мінометних обстрілів постраждали населені пункти.

На Бахмутському напрямку Сили оборони успішно стримують противника в районі Оріхово-Василівки Донецької області.

На Авдіївському напрямку наші захисники успішно відбили близько 10 атак противника в районі Авдіївки Донецької області.

На Мар’їнському напрямку протягом доби наші воїни звели нанівець понад 10 атак ворога в районі Мар’їнки

На Шахтарському напрямку всі атаки ворога в районі Новомихайлівки були успішно відбиті.

На Запорізькому напрямку наші воїни відбили атаки ворога в районі південніше Новодарівки Запорізької області.

На Херсонському напрямку ворог завдав авіаційного удару в районі Одрадокам’янки Херсонської області.

Водночас, ЗСУ продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському напрямку, та на Бахмутському напрямку, знищують ворога та крок за кроком звільнюють окуповані території. В результаті штурмових дій мають частковий успіх в районах Кліщіївки Донецької області та Роботиного Запорізької області.

Протягом доби авіація Сил оборони завдала 8 ударів по районах зосередження особового складу озброєння та військової техніки ворога.

Підрозділами ракетних військ уражено 2 артилерійських засоби, 1 склад боєприпасів, 1 пункт управління та 1 зенітно-ракетний комплекс противника.