За інформацією New York Times конгресмени від республіканської партії мають наміри зупинити допомогу Україні. Не дивлячись на те, що вона допомагає їх виборцям. 

Гроші, виділені на зброю для української армії, створюють нові робочі місця в США, але не всі в Конгресі хочуть це помічати.

На початку наступного року місто Мескіт, найбільш відоме як столиця родео в Техасі, може стати центром американських зусиль зі збільшення виробництва артилерійської зброї, життєво необхідної для оборони України. Новий гігантський завод, що з’являється поруч з автотранспортною розв’язкою неподалік від центру, обіцяє майже подвоїти нинішнє виробництво в США, поповнити запаси і підготувати більше боєприпасів для відбиття російського вторгнення.

Для міста, яке перебуває в розпалі економічного відродження, завод General Dynamics Ordnance and Tactical Systems — це велике благо. Очікується, що він забезпечить роботою щонайменше 125 людей, створить бізнес-можливості для місцевих постачальників, роздрібної торгівлі і ресторанів. Міська влада також сподівається, що новий завод потенційно допоможе перетворити цей район на промисловий осередок з високооплачуваними робочими місцями.

«Ніщо з цього, схоже, не переконало конгресмена-республіканця Ланса Гудена, в окрузі якого буде розташований новий завод, підтримати продовження американської допомоги Києву. Влітку він приєднався до десятків своїх колег по Палаті представників із Республіканської партії, які закликали припинити американську підтримку України, проголосувавши за те, щоб вилучити з оборонного бюджету на наступний рік 300 мільйонів доларів на безпекову допомогу виснаженій війною країні і заборонити Конгресу затверджувати будь-які подальші кошти на конфлікт», — пише New York Times.

Позиція Гудена і багатьох інших членів його партії поставила під загрозу запит президента Джо Байдена на додаткове фінансування української оборони в розмірі 24 мільярдів доларів. Розгляд законопроєкту про виділення додаткових коштів, який проштовхують конгресмени від обох партій, може провалитися. New York Times пише, що це добре ілюструє, як мислення в дусі «Америка понад усе», поширене Дональдом Трампом, змушує республіканців відмовлятися від підтримки американської допомоги Україні, хоч вона напряму йде на користь їхнім власним виборцям. І це одна з головних причин суперечок навколо американських видатків, які будуть розглядатися цієї осені.

Опоненти програм допомоги Україні стверджують, що США повинні відволіктися від війни, яка йде десь далеко, і натомість скерувати увагу і гроші уряду на вирішення проблем вдома.

«Спікер Палати представників Кевін Маккарті, який заявив, що підтримує продовження фінансування України, тепер, схоже, схиляється до правого опору. Він розглядає можливість скасувати допомогу Києву і натомість проштовхнути пакет підтримки штатІв у розмірі 16 мільярдів доларів, які повинні піти на ліквідацію наслідків стихійних лих, а також виділити більше грошей на захист кордонів», — пише видання.

Нагадаємо, що раніше сенатор-республіканець Майка Лі вніс пропозицію обмежити допомогу США Україні. Її підтримали лише 13 республіканців зі 100 членів Сенату. Водночас 71 законодавець виступив проти запропонованої ним поправки до Закону про асигнування на національну оборону.

Поправка вимагала обмеження використання виділених Україні Міністерством оборони протягом 2024 фінансового року коштів на рівні 2% до того моменту, поки кожен член альянсу НАТО не витрачатиме принаймні 2% свого валового внутрішнього продукту на оборону.

Сенат США переважною більшістю голосів проголосував проти спроби прив’язати військову допомогу Україні до витрат на оборону членів НАТО. 

Наразі допомога Україні має широку підтримку обох партій у американському Конгресі, який контролює державні витрати. Однак невелика група республіканців, багато з яких мають тісні зв’язки з колишнім президентом і нинішнім кандидатом у президенти Дональдом Трампом, ставлять цю допомогу під сумнів.