Російські окупаційні війська вчинять розумно для свого самозбереження, якщо добровільно залишать Нову Каховку у Херсонській області. Адже вся територія навколо цього населеного пункту взята Збройними силами України під вогневий контроль. Це цілком слушне рішення з боку ворога.

Рельєф місцевості біля Нової Каховки такий, що вона розташована нижче, ніж правий берег, який ми контролюємо.

Тому ворог перебуває там як на долоні. А враховуючи тактико-технічні характеристики зброї, яка перебуває на озброєнні ЗСУ, у ворога фактично відсутня можливість вести контрбатарейні дії — ми цілковито накриваємо його своїм вогнем.

Враховуючи це, вони відіграються вогневим ураження житлових кварталів Херсона, Берислава та інших населених пунктів. Тільки за минулу добу російські окупанти 69 разів обстріляли територію Херсонщини. Противник уражав з реактивної та ствольної артилерії райони населених пунктів Садове, Херсон, Комишани і Кізомис Херсонської області.

Крім того, окупанти не припиняють бити по житлових кварталах самого Херсона – поцілили в освітній заклад, готель, приватні та багатоквартирні будинки. За даними Херсонської ОВА, минулої доби через російські обстріли 6 людей отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Другим моментом для “жесту доброї волі” з боку росіян залишити Нову Каховку є порушення логістичних комунікацій ворога. Адже всі його тилові бази, склади, шляхи пересування перебувають під вогневим контролем ЗСУ, вони навіть вийти неушкодженими не можуть. Тому триматися в Новій Каховці ворогу немає сенсу — він там у “вогневому мішку”.

Наразі російські загарбники передислокують окремі підрозділи та відводять частину військ з Каховки та Нової Каховки Херсонської області. Солдатів відводять у район населеного пункту Нижні Сірогози. 

Існує думка, що ймовірно, це частина гібридної війни або можливої пастки для ЗСУ. Таку думку висловила керівниця пресцентру Сил оборони ОК “Південь” капітан першого рангу Наталія Гуменюк в ефірі загальнонаціонального телемарафону “Єдині новини”. Вона розповіла: на Херсонщині триває наша бойова робота, і “плани реалізовуються”

“Але все ж таки потрібно дати можливість військовим довести роботу до якогось блоку для того, щоб було закріплення результату, і тільки потім це обговорювати”, – підкреслила представниця наших захисників на півдні.

Вона сказала, що дані про відведення військ РФ із Каховки та Нової Каховки перевіряються. Цікаво, що схожі повідомлення з боку ворога раніше звучали щодо правого берега Херсонської області перед деокупацією.