У своєму будинку в Парижі на 91-му році життя померла французька режисерка Аньєс Варда.

У Франції в ніч на 29 березня померла легендарна кінорежисерка і сценаристка Аньєс Варда. Її кінороботи увійшли в список «100 кращих неангломовних фільмів в історії кіно» і в «100 кращих фільмів XXI століття».

У 2015 році Аньєс була удостоєна почесного призу Каннського фестивалю, а в 2017 році отримала почесний «Оскар» за внесок у світове кіномистецтво.

Легенда французького кіно пішла з життя у віці 90 років. В останні роки Варда страждала від онкологічного захворювання (раку молочної залози). Через погіршення стану в березні режисерка була змушена скасувати всі публічні заходи, в тому числі і майстер-клас для кінематографістів в столиці Катару.

Поховають Аньєс Варда в Парижі 2 квітня.

Аньєс Варда – відома французька кінорежисерка, сценаристка і продюсер художнього і документального кіно. Її ім'я тісно пов'язано і з французькою «новою хвилею» і з феміністським рухом. У 2015 році жінка отримала Почесну "Золоту пальмову гілку» 68-го Каннського кінофестивалю, ставши першою жінкою, яка отримала цю нагороду.

Аньєс Варда прославилася фільмами «Клео від 5 до 7», «Щастя», «Жако з Нанта», «Без даху, поза законом». Останньою роботою режисера став автобіографічний фільм «Варда Аньєс», який був представлений в лютому 2019 року на Берлінському кінофестивалі.