Україна прагне повної інтеграції з Європейським союзом. Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю словацькому виданню Hospodárske noviny, опублікованому 23 вересня.

“Євросоюз – наш ключовий партнер у питаннях відновлення суверенітету та територіальної цілісності й підтримки реформ. Із часу підписання Угоди про асоціацію ЄС став головним торговельним партнером України, частка якого становить уже понад 40% нашої зовнішньої торгівлі. Від початку безвізового режиму у 2017-му українці здійснили 50 мільйонів подорожей до країн Євросоюзу. Однак Україна хоче повної інтеграції до ЄС”, – цитує його Офіс президента.

Зеленський зазначив, що Україна прагне отримати від ЄС “чітку, ясно сформульовану” перспективу членства в ЄС.

“Ми – європейська країна й можемо багато чого дати Європі, працюючи спільно, від ситуації в Україні залежить чимало на Європейському континенті, тож було б логічно, якби Україна стала повноправним членом Європейського союзу”, – підкреслив президент.

За його словами, зараз Україна працює над тим, щоб максимально використовувати потенціал Угоди про асоціацію з ЄС та адаптувати торговельну частину документа до сучасних реалій економіки.

“Це буде однією з важливих тем саміту Україна – ЄС 1 жовтня у Брюсселі”, – додав Зеленський.

16 вересня 2014 року Угоду про асоціацію України з Європейським союзом синхронно затвердили Верховна Рада та Європарламент. 1 вересня 2017 року угода набула чинності в повному обсязі.

У липні 2020-го Міністерство цифрової трансформації України оприлюднило результати аналітичного звіту про адаптацію українського законодавства до вимог ЄС, згідно з якими із 2014-го до 2019 року Україна в середньому виконала Угоду на 41,6%.