251959_1

У суботу, 16 січня, активісти громадської акції з блокади Криму залишають свої блок-пости на адмінкордоні на Херсонщині.

Про це повідомив командир штабу акції Ленур Іслямов, передає Корупція.Інфо.

"Вийшла постанова Кабміну, за якою вже неможливо перевезти вантажі на окуповану територію, так само – завезти вантажі з окупованої території. Вона нас майже влаштовує, тому ми зараз не вважаємо за потрібне далі продовжувати в такому посиленому форматі, як зараз. Ми наразі переформатовуємо блокаду", – зазначив Іслямов.

Він зазначив, що активісти формують громадське об'єднання, яке, за словами лідера блокади, зараз проходить процес реєстрації.

Потім це громадське об'єднання перейде на контрольний пункт в'їзду-виїзду на адмінкордоні з Кримом і, перебуваючи там, виконуватиме спостережну функцію.

"Я спілкуюся з Віктором Олександровичем Назаренко – це глава всієї прикордонної служби України, який теж із Криму, великий патріот. Крім того, ми спілкуємося з усіма заступниками та начальниками постів, які тут перебувають, і все, що робиться, узгоджується з главою прикордонної служби України. Активісти будуть безпосередньо на території КПВВ і в тому форматі, як я вам зараз сказав", – запевнив Іслямов.У свою чергу глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що після переформатування блокади Криму її учасники мають намір контролювати дії співробітників Держприкордонслужби та митної служби України на адміністративному кордоні з Кримом.

"Тепер наші групи у набагато меншій кількості будуть перебувати разом з митниками та прикордонниками, ми там обладнаємо вагончики на "Чонгарі", "Чаплинці" та на "Каланчаку", і люди – учасники блокади – контролюватимуть і спостерігатимуть за діями прикордонників і митників з точки зору виконання ними в повному обсязі постанови Кабінету міністрів", – заявив Чубаров.

Він додав, що 17 січня набуває чинності постанова Кабміну України про заборону торговельних відносин з Кримом.

Учасники блокади  у свою чергу повідомили, що будуть контролювати роботу митників та прикордонників з 1 лютого 2016 року. До цього, протягом останніх двох тижнів січня, вони пройдуть підготовку і навчання для цієї роботи.

"Навчати будуть прикордонники. Така домовленість була досягнута між керівництвом штабу блокади і главою Держприкордонслужби Віктором Назаренко ", – розповів учасник акції по блокаді Криму.

 ‡агрузка...