В Україні у майбутньому можуть затвердити систему подвійного громадянства, відповідний законопроєкт знаходиться у розробці. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба оцінив ймовірність введення подібної ініціативи.

Про це відомо з брифінгу дипломата.

У середу, 23 вересня, Кулеба відвідав Закарпаття разом з угорським колегою Петером Сійярто, в Ужгороді вони провели спільний виступ для преси.

“Для нас це питання набагато ширше, ніж тільки в частині українських угорців. Тому я розумію, що вам болить саме угорське питання, але це набагато ширше питання. Відповідь на ваше запитання таке: реальні шанси є”, — пояснив Кулеба.

Ще на початку літа міністр закордонних справ наголосив на необхідності розробки збалансованого рішення щодо подвійного громадянства. У законопроєкті повинно визначити винятки для окремих категорій українців чи держав — наприклад, російського агресора.

Нагадаємо, ще у травні Верховна Рада мала розглянути у першому читанні законопроєкт, який вносить зміни у законодавство стосовно українського громадянства.

За словами спікера Дмитра Разумкова, якщо буде потрібно, то даний документ відправлять на доопрацювання. Утім, його зняли з порядку деного парламенту.