Громадські організації просять прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана навести лад у процесі передачі закупівель ліків міжнародним організаціям, передає Корупція.Інфо.

Про це йдеться у відкритому листі до прем’єра, оприлюдненому Антикорупційною групою Реанімаційного пакету реформ, БФ "Пацієнти України" та ГО "Центр протидії корупції".

За словами активістів, чиновники МОЗ гучно та публічно розпочали закупівельний цикл 2016-го року, надіславши міжнародним організаціям відповідні контракти. Утім на практиці документи виявилися низької якості, а окремі пункти в них такими, що суперечать українському законодавству та здоровому глузду.

Фактично чиновники МОЗ пропонують міжнародним організаціям підписати угоди, які неможливо виконати.

Зокрема, в контрактах йде мова про необхідність поставити 100% препаратів не пізніше 90 днів з моменту підписання контракту. Це є дискримінаційною нормою для учасників торгів та автоматично призведе до підвищення закупівельної вартості ліків.

Окрім того, за українським законодавством усі постачальники мають вдвічі більший термін поставок, а саме – 180 днів з моменту оплати.

Також активісти вимагають провести внутрішнє розслідування у зв'язку із службовою недбалістю співробітників МОЗ, причетних до підготовки неякісних контрактів та притягти їх до дисциплінарної відповідальності.