Для того, щоб ще раз згадати добрим словом своїх рідних, розділити з ними радість від світлого свята Христового Воскресіння, в православ'ї існують спеціальні поминальні дні. І не даремно існує приказка: "Наші близькі з нами, поки вони живі в наших серцях", передає Корупція.Інфо.

Йти на могили близьких прийнято на 9-й день після Великодня – на Радоницю, або як її прийнято називати в народі – Гробки. У цей день традиційно пом'янути померлих предків збирається вся рідня, і навіть якщо людина переїхала – це відмінний привід побувати в рідних місцях і побачитися з сім'єю.

І, звичайно, виникає питання, чи можна брати з собою на цвинтар дітей і вагітних жінок.

Чому не можна ходити на цвинтар вагітним?

Це пов'язано, в першу чергу, з міфами, прикметами і забобонами, якими оповите все, що стосується закінчення життя.

Згідно з традиціями, вагітним жінкам і дітям до року відвідувати кладовище необов'язково. Рекомендується краще сходити до церкви і поставити свічку за упокій померлих рідних.

При цьому якщо ви запитаєте, чому майбутнім матусям і грудним діткам не можна йти на цвинтар, швидше за все, ви почуєте, що це пов'язано з тим, що у ненародженого малюка ще немає Ангела-хранителя, а малюк-грудничок дуже вразливий і не має захисту від нечисті, яка часто кружляє на кладовищі.

Також є думка, що відвідувати кладовище вагітним і брати з собою на Радоницю дітей до року не можна, тому що там накопичується погана енергетика померлих людей, і ця аура може пошкодити маленькій дитині або дитині в маминому животику.

Популярне: "Підвищення мінімалки вже з другого кварталу, тобто з 1 квітня, передбачено, але…": Коли мінімальна буде 4200, у мінфіні дали пояснення

Безумовно, вірити прикметам чи ні, ви повинні розуміти, що похід на кладовище може бути досить складним для матері-годувальниці з маленькою дитиною або вагітної жінки і фізично, і емоційно. Тому орієнтуватися потрібно, в першу чергу, на своє самопочуття. Можливо, дійсно краще сходити до церкви, поставити свічку і помолитися за упокій померлих і здравіє живих.