Зниження температури енергосистема України перенесе стабільно, віялові відключення світла не плануються і проблем із газом в українців не буде.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”

Прем’єр-міністр відповів, чи не виникне ситуація, що люди залишаться без газу в разі, якщо облгаззбути відмовляться постачати по зниженій ціні.

«Ні, це неможливо. Ці речі врегульовані законом. «Нафтогаз» готовий до таких ситуацій. Тобто, якщо йде відмова когось постачати по даній ціні, то «Нафтогаз» як постачальник останньої надії по 6,99 грн за куб. м. буде постачати газ людям», – запевнив глава уряду.

Шмигаль також заявив, що віялові відключення світла не плануються. Він підкреслив, що енергосистема України зниження температури пройде стабільно.

«Для цього є всі передумови. Єдина складність, яку сьогодні відчуває енергетична система – це низькі залишки вугілля на складах вугільних ТЕС… У разі необхідності відбудеться запуск газомазутних блоків, а також переведення вугільних блоків на спалювання газу. Тобто всі до цього готові», – заявив прем’єр.

Очільник уряду запевнив, що ситуація не є критично складною.

«Ми до «віялових відключень», як до механізму збалансування енергосистеми, вдаватися не повинні, і не будемо. Тому хочу всіх заспокоїти, що ситуація не є простою, але вона й не є критично складною», – сказав він.

Нагадаємо, що колишній народний депутат Сергій Висоцький 15 січня опублікував лист “Укренерго” на адресу і. о. міністра енергетики Юрію Вітренко, в якому пропонується узгодити план віялових відключень електрики на випадок, якщо на складах не вистачить вугілля під час морозів. В останній раз світло в Україні відключали таким чином в кінці 2014 г. Після того як план опублікували ЗМІ, “Укренерго”, РНБО і прем’єр Денис Шмигаль заявили, що насправді електрику відключати не планують. Глава уряду визнав, що вугілля на складах ТЕС мало. Але запевнив, що ситуацію вдасться виправити завдяки запуску двох блоків АЕС або переходу ТЕС на альтернативне паливо, газ і мазут.