На окупованій території знищено ешелон призовників рф. Про це розповів начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

За його словами,  за останні два-три тижні росіяни палять дуже необережно, втрати в них значні – декілька сотень вояк;

На жаль, примусова мобілізація триває й на захоплених у 2022 році територіях, однак медичні комісії росіяни відмінили.

За словами Гайдая, днями до Лимана були відправлені сім російських танків, два з яких потрапили у ДТП під час слідування. Більше того, належної вогневої підготовки із застосуванням штатного озброєння танків сформовані екіпажі теж не пройшли.

Він підкреслив також, що “поповнення йде аналогічне – наразі до навчального центру на території ростовської області прибуло близько 400 призовників. Їхня підготовка триватиме до 30 вересня. Новоприбулий особовий склад повинен за власний кошт придбати зимову форму одягу та засоби захисту. Якщо встигне. Бо авіація Сил оборони України протягом доби завдала 16 ударів. Підтверджено ураження трьох опорних пунктів, десяти місць скупчення озброєння та військової техніки, а також трьох зенітних ракетних комплексів противника. Крім того, наші підрозділи ППО на різних напрямках збили чотири БпЛА та чотири керовані авіаційні ракети Х-59”.

Також Гайдай розповів, що окупанти  на Луганщині зімітували фантастичні цифри явки – мовляв, участь у їхньому “шоу” взяли 1,6 млн людей. Тобто більше, ніж є зараз в області. Адже після початку повномасштабного вторгнення регіон залишили 320 тисяч мешканців, тобто 50% населення області.

“Коли агресори почали рахувати “бюлетені”, – написав Сергій Гайдай, – зрозуміли, що пустих якось багато, тож так захопилися малюванням “галочок”, що вийшло, ніби загалом у “виборах без вибору”  взяли участь понад 1,6 млн людей. Забагато “голосів”. Більше, ніж є насправді людей. Виходить, що на псевдореферендумі на Луганщині “голосували”  і діти, і “мертві душі”. А десь не “голосували”  взагалі, просто намалювали загальний результат”.

Ба більше, окупанти власноруч задокументували на відео низку злочинів під час так званого “референдуму” – після деокупації в наших правоохоронних органів буде багато роботи.

Він додав: “Цивілізований світ ніколи не визнає цього цирку. Мешканці Луганщині ніколи не приймуть оккупантський режим”.

“Фальсифікація в дії! – так охарактеризував начальник Луганської ОВА Сергій Гайдай протизаконне божевілля, що тривало п’ять днів. – Кричущі порушення ми спостерігали на кожному кроці: недотримання таємниці “волевиявлення”, дивні “комісії” з вояками з автоматами, “голосування” у квартирах та кущах, агітація в китайський мікрофон, залякування незгодних; багаторазове “голосування”, навіть без документів; і нарешті – мобілізація”.

Численні повідомлення мешканців окупованих міст Луганщини в усі месенджери підтверджують, що росіяни брешуть і щодо кількості, і щодо голосів за приєднання до рф. Але ігри в “референдум”, якими всі п’ять днів забавлялися загарбники, і без того є марними. Для демократичного світу вони нічого не змінять, бо ціну російській брехні давно всі знають! Для правознавців цей фарс із “волевиявленням” – юридично нікчемний. А для Збройних Сил України такі дійства взагалі незрозумілі, оскільки наші захисники готуються до деокупації – без огляду на усілякі там псевдореферендуми!

Додамо, що у Луганській області загарбники планують відновити 800 будинків, що менше, ніж в одному лише Сєвєродонецьку.

“Що саме будуть робити у цих 800 будинках, не зазначається. Але влада окупантів повідомляє, що у “республіках Донбасу” за координації мінбуду рф ремонтно-відновлювальні роботи планується виконати на понад 500 тисяч кв. м об’єктів житлового будівництва”, – зауважив Гайдай.

Тобто, за його словами, “це 10-15 тисяч квартир на дві області – Донецьку та Луганську. В одному Сєвєродонецьку в декілька разів більше. Не кажучи вже про Маріуполь. Напевно, “годувати всю Україну” без допомоги рф було набагато легше, ніж задовольнити населення області у елементарних побутових потребах за підтримки росії”.

“Відбудова часткова, так само, як і мобілізація. Втім, у віддалених районах рф забирають все чоловіче населення визначеної вікової категорії, незважаючи на відсутність досвіду проходження військової служби в минулому та бойового досвіду”, – підкреслив очільник ОВА і додав: “До чого це призводить? Знають у Лимані, де росіяни чекали на підкріплення, аби не дати ЗСУ прорватися на Луганщину”.