Армія РФ намагається стояти до останнього у напрямку Сватового. Це пов’язано не лише з патріотичною мотивацією – є випадки розстрілів власних військових, які відступають

Про це в ефірі українського телеканалу заявив військовослужбовець ЗСУ Олесь Маляревич.

“Зараз нам протистоїть 20-та загальновійськова армія. Як наші військові кажуть, дуже борзі хлопці, які не відступають і стоять до останнього. Це пов’язано не лише  з їхньою патріотичною мотивацією. Кажуть, що є випадки розстрілів власних військових, які відступають”, – зазначив він.

За словами Маляревича, росіяни влаштували “Сталінград” на цьому напрямку.

“Якщо ми вийдемо на Сватове, ми оточуємо їхнє Лиманське угруповання, а далі дорога на Сєверодонецьк  і Луганськ. Вони не хочуть втрачати жодного метра Луганської області, вони вважають її уже своєю і дуже пишаються тим, що Луганська область повністю під їхнім контролем”, – підсумував військовий.

Нагадаємо, військовий експерт Олександр Коваленко заявив, що в Луганській області ймовірніше просування підрозділів ЗСУ, ніж позиційна війна.

– Вихід до адміністративної межі Харківської та Луганської області дозволяє ЗСУ взяти під вогневий контроль дуже важливу логістичну артерію, яка йде з Росії. Це через Троїцьке, Сватове, а звідти на Кремінну, Рубіжне, Сєвєродонецьк. Це така ж важлива логістична артерія, як була в Харківській області, – Вовчанськ, Великий Бурлук, Куп’янськ, Ізюм, – розповів Коваленко в ефірі Єдиних новин.

Також він зазначив, що коли ЗСУ взяли під вогневий контроль логістичну артерію, а потім перерізали її, то вся оборона РФ на Харківщині почала руйнуватися.

На його думку, окупанти, як концентрувались в районі Ізюму, так само зараз накопичують сили та засоби поблизу Сєвєродонецька та Лисичанська.