Якщо Кримський (Керченський) міст буде зруйновано або серйозно пошкоджено, питанням номер один для противника може стати відхід із окупованих територій Херсонської та Запорізької областей.

Таку думку сьогодні, 17 липня, висловив в ефірі телеканалу FREEДОМ військовий та громадський діяч, генерал-майор запасу СБУ, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.) Віктор Ягун.

“Зараз забезпечення 30% всього угруповання, яке знаходиться в Україні, йде через Крим, з тих 30%, це 90% через міст іде. Забезпечити постійне забезпечення угруповання, яке знаходиться в Криму, а також південні угруповання — Запорізької та Херсонської областей, за допомогою плавзасобів неможливо”, — сказав Ягун.

За його словами, близько 1,5 млн осіб залишаться без забезпечення через недієздатність Кримського мосту. А альтернативні шляхи для росіян закриті — міст у Чонгарі розбомблено, а узбережжя перебуває під вогневим контролем українських військ.

“Якщо так станеться їм треба виявляти “добру волю” і принаймні вийти з окупованих територій Запорізької та Херсонської області. Це стане питанням номер один для супротивника, і для них це буде дуже серйозний удар і іміджевий, і стратегічний”, — наголосив гість ефіру.

Ураження Кримського мосту – результат нічної “бавовни” на півострові 17 липня. Переправа є основним шляхом постачання озброєння з Росії, тому це суттєво ускладнить логістику ворога. Ба більше, швидке відновлення мосту неможливе, що лише погіршує ситуацію для Росії, і навпаки – дає нові можливості для ЗСУ.

За даними джерел 24 Каналу, відновити повноцінний рух на Кримському мосту Росія не зможе. На це ворогу знадобиться щонайменше 1 – 2 роки.

Складно технічно, адже для того, аби відновити рух через міст, потрібно встановити кілька плит, відновити опори, а також провести повну перевірку всієї конструкції. Ба більше, і це не гарантує, що використання мосту буде безпечним.

Якщо поспіхом і без дотримання технологій відновлюватимуть, то можуть за рік десь встигнути, але міст буде вкрай небезпечний для використання, – наголосили джерела.

Крім того, варто розуміти, що сухопутний коридор для війська наразі прострілюється, а невдовзі буде повністю під вогневим контролем ЗСУ.

Сама “атака” на мостовий перехід могла трапитися з багатьох причин.

Про це в ефірі національного марафону розповів речник Повітряних Сил Юрій Ігнат. Він зауважив, що вибухи на Кримському мосту є одним з елементів “цікавих новин” сьогоднішнього марафону новин.

Речник Повітряних Сил наголосив, що ситуації з “бавовною” на Кримському мосту можна лише порадіти. Адже ці вибухи створили багато причин для російських загарбників.

Води нема, мосту нема, туристів нема і хоч камені з неба, – наголосив Ігнат.

Він також підкреслив, що цю “атаку” можна повʼязати з різними заходами, які відбуваються сьогодні та пов’язані з нашою державою. Зокрема, він припустив, що однією з причин “вибухів” на мостовому переході могла стати новина про те, що США оголосили про сприяння підготовці українських пілотів і їхньому перенавчанню на західних винищувачах F-16.

“Думаю, що ця подія, плюс те, що відбувається з Кримським мостом – це хороші новини для нас”, – розповів речник.

Наостанок він закликав українців набратися терпіння і ще більше ненавидіти окупанта. До того ж наш народ також мусить намагатися вигнати противника з нашої землі.

Зазначимо, джерела СБУ наголосили, що атака на Кримський міст є частиною вдалої спецоперації СБУ та ВІйськово-Морських Сил нашої держави. Там наголосили, що атака здійснювалася за допомогою надводних БпЛА.