Україну не запросили на червневий саміт НАТО. Нардеп від «ОПЗЖ» Вадим Рабінович вийшов у прямий ефір росТВ – він підіграв російській пропаганді і порадів, що Україну не запросили на саміт Альянсу.

Про це повідомляє НБН, посилаючись на ефір програми «60 хвилин», який доступний на YouTube.

Україну не запросили на саміт НАТО, який має відбутися 14 червня.

Російська пропагандистка Ольга Скабєєва підняла цю тему в ефірі своєї програми «60 хвилин». Вона запросила обговорити це питання народного обранця від «ОПЗЖ» Вадима Рабіновича – депутат вийшов в ефір за допомогою відеозв’язку.

«Я правильно розумію, що Україна зараз офіційно нікуди не беруть? Вам прямо зараз вперше це сказали: «не треба ні в ЄС, навіть не на поріг», – сказала пропагандистка.

У свою чергу Рабінович, який неодноразово вже з’являвся в ефірі Скабеєвої, порадів тому, що Україну не запросили на саміт Альянсу.

«Так, не беруть. Ну, і добре, що не беруть. А навіщо, щоб нас брали? Це найкраща новина сьогодні у мене з ранку … Не беруть і чудово », – заявив депутат Ради.

Як відомо, партія «ОПЗЖ», одним з представників, якій є Рабинович, виступає за тісну співпрацю з РФ, незважаючи на анексію Криму і війну на Донбасі. Представники даної політичної сили є частими гостями в ефірах російських пропагандистських каналів, а також просувають російські наративи на території України.

Водночас варто зауважити, що Україна першою серед країн-партнерів НАТО отримає оновлений пакет Цілей партнерства Україна – НАТО. Про це повідомило Міноборони в суботу, 29 травня.

Зазначено, що напередодні відбулося засідання Комітету з партнерства та колективної безпеки НАТО в форматі Процесу планування та оцінки сил з Україною.

Помічник генерального секретаря НАТО з операцій Джон Манза відзначив прогрес України у реформуванні сектору безпеки та оборони і виконанні Цілей партнерства попереднього періоду.

“Ми продовжимо надавати допомогу Україні у здійсненні необхідних реформ і розвитку можливостей сил безпеки і оборони”, – сказав він.

Оновлений пакет Цілей партнерства для України містить завдання і заходи на період до 2025 року. У ньому також наведено сили і засоби, які Україна готує для участі в програмі Партнерство заради миру, операціях і місіях Альянсу. Цілі партнерства підтримують інші завдання з реформування сектора оборони і безпеки, перш за все – проекти і заходи оборонної реформи.

“Делегації України та Альянсу підтримали запропонований документ і домовилися перейти до наступного етапу його узгодження і направлення на розгляд Північноатлантичної ради”, – повідомили в Міноборони.

Додамо, що співголова депутатської фракції “Опозиційна платформа – За життя” у Верховній Раді Вадим Рабінович отримав 2,991 млн гривень відсотків від Альфа-банку, який створив російський бізнесмен Михайло Фрідман. Про це ЗМІ дізнались з посиланням на дані про суттєві зміни в майновому стані депутата в Реєстрі декларацій. 

Згідно з документом, Рабінович отримав засоби 18 травня від ABH Ukraine Limited, якій належить 42,3% Альфа-банку (Україна).

За даними декларації депутата за 2020 рік, він мав на Альфа-банку кілька рахунків у рублях, євро і доларах.

У лютому Рабінович отримав 3,1 млн гривень відсотків від Альфа-банку.

За даними Комітету виборців України, Рабінович в 2020 році взяв участь тільки в 5% голосувань у Верховній Раді.

Як повідомлялося раніше, нардеп Рабінович задекларував ордена, Lexus, київську нерухомість і 77 млн ​​гривень доходу