Служба автомобільних доріг у Львівській області уклала угоди на поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення. Загальна сума угод за підсумками торгів по 5 лотах – 124,36 млн грн. Про це повідомляється у Віснику державних закупівель.

Дані угоди були підписані після розгляду скарг двох учасників торгів, проте Антимонопольний комітет їх відхилив, передає ІА  Корупція Інфо.

Як повідомляли «Н.Г.Львів», ще 12 грудня 2014 року Служба автомобільних доріг у Львівській області акцептувала пропозиції даних фірм:

– ТОВ «Балтом Україна» – 54,99 млн грн,

– ПП «Львівдах»  – 35,73 млн грн,

– ТОВ «Магістраль» – 14,7 млн грн,

– ТОВ «Авакс Проф» –8,95 млн грн та 9,99 млн грн.

При цьому до участі у торгах зголосились ще чотири учасники, двоє з яких пропонували виконати роботи суттєво дешевше. Різниця між ціновими пропозиціями учасників становила майже 5 разів. Наприклад, ДП «Львівський облавтодор» готовий був відремонтувати 5 доріг за 25 млн грн, а ПП «Рома» – за 34,5 млн грн.

Пропозиції учасників, млн грн (акцептовані пропозиції виділені жиром)*:

№ лота «Балтом Україна» «Львівдах» «Магістраль  «Авакс Проф»  «Рома»  «Львівський облавтодор»
1 54,99 62,95   61,39 14,59 9,82
2 39,35 35,73     8,47 5,29
4 18,13   14,70   5,85 3,74
7 14,23     8,95 2,52 2,90
9   14,53 12,35 9,99 3,09 3,27

У своїй скарзі до АМКУ ДП «Львівський облавтодор» стверджував, що недоліки, через які була відхилена пропозиція, не є суттєвими і не могли слугувати підставою для відхилення. Наприклад, серед причин відхилення було те, що в заявці не вказано дати договорів, які у 2013-2014 рр. виконувало підприємство. Крім того, у довідці про обладнання та матеріально-технічну базу була відсутня інформація про країну-виробника по деяких позиціях. Облавтодор також не надав гарантійного листа про те, що не є пов’язаною особою з іншими учасниками торгів. Проте АМКУ визнав відхилення конкурсної пропозиції правомірним, а підстави достатніми.

На рішення АМКУ не вплинули також і заяви облавтодору про недоліки в документах інших учасників. Наприклад, представники підприємства стверджували, що тернопільське ТОВ «Авакс Проф» і львівське ПП «Львівдах» не володіють технікою в достатній кількості.

Схоже звинувачення висував і представник іншого скаржника – ПП «Рома». Керівник приватного підприємства Роман Демчина в розмові з «Н.Г. Львів» стверджує, що до нього телефонували представники тернопільської фірми і питали про можливість оренди техніки.

«Вони не представлялись безпосередньо «Авакс-Проф», але сказали, що фірма з Тернополя, а саме там зареєстровано «Авакс-Проф». Занадто багато збігів», – говорить Демчина.

Проте Антимонопольний комітет скаргу в цій частині також не задовольнив, оскільки в пропозиціях цих фірм були довідки про наявність матеріально-технічної бази.

Окрім того, Сергій Петрило, голова комітету з конкурсних торгів ДП «Львівський облавтодор», також стверджує, що документація Служби автомобільних доріг  не відповідає чинному законодавству, оскільки у ній не вказано об’єми робіт, які має виконати переможець.

«Таким чином, має місце ситуація, коли відкриті торги проводяться, натомість фактично невідомо (з вини Служби автомобільних доріг у Львівській області як замовника), де саме конкретно та в якому обсязі потрібно надавати послуги. Як наслідок, залишається незрозумілим, яким чином учасники-переможці підраховували реальну вартість послуг», – йдеться у скарзі.

Андрій Окрепкий, голова комітету з конкурсних торгів Служби автомобільних доріг у Львівській області, натомість стверджує, що не розуміє, звідки такі ціни взяли в облавтодорі і стверджує, що ДП свідомо занизило вартість робіт для зриву торгів.

Щодо закиду про відсутність об’ємів робіт, то на думку Окрепкого, представлених в документації протяжності доріг та видів робіт цілком достатньо для того, щоб учасники сформували свої позиції.

«Облавтодор знає нормативи, тому що це є загальнодоступною інформацією. Чому вони подають такі низькі ціни, я не знаю. Тільки двоє учасників подали суми приблизно однакові – ПП «Рома» та «Львівський облавтодор». Вам не здається, що таким механізмом хочуть заблокувати роботу Служби?  Не можна зробити за менше те, що коштує згідно з нормативами. Нормативи є підтвердженням того, що дешевше неможливо зробити».

Нормативи, на які посилається Андрій Окрепкий, розроблені Державним дорожнім науково-дослiдним інститутом ім. Шульгiна. Згідно з ними вартість поточного ремонту та утримання 1 км дороги державного значення у Львівській області не може бути меншою ніж 111,06 тис. грн.

IMG_20150206_161259

Нормативи для поточного ремонту доріг Львівської області

Згідно з нормативами, безпечний проїзд на дорогі, наприклад, «Львів-Шегині» можливий лише за умови виділення на її ремонт 42 млн грн в рік.

Цікаво, що конкурсні комісії Служби автомобільних доріг в інших областях України подають об’єми робіт. Наприклад, нещодавно було оголошено результати тендеру у Рівненській області. Там було вказано об’єми робіт і згідно з ними вартість поточного ремонту становить 13 тис. грн за 1 км. Схожа ситуація і в Закарпатській, Волинській та Івано-Франківській областях – об’єми робіт вказано в конкурсній документації.

все