На Львівщині запровадять пілотний проект з реформування процедури надання пільг. Пропонують відібрати пільги у тих, хто їх не потребує, а також монетизувати їх.

Про це сьогодні під час візиту на Львівщину сказав міністр соцполітики України Павло Розенко, Корупція.інфо

«Та пострадянська система пільг, яку ми отримали у спадщину, давно не реформувалася. Очевидно, що якість надання цих пільг істотно зменшилася. Сьогодні в нас є понад 700 видів різних преференцій та пільг. Тому, по-перше, відмінять неефективні пільги, які ніколи не надавалися і втратили актуальність. Друге – коли пільги будуть надавати лише тій людині, яка її потребує. Не може людина в такій небагатій країні, як Україна мати державну високу пенсію – 10-15 тисяч гривень і ще мати умовно кажучи, право на безкоштовний проїзд. Це ненормально», – наголосив міністр.

Він додав, що також планують реалізувати монетизацію пільг, тобто, коли люди, отримуватимуть пільгу не віртуально, а у вигляді або якоїсь грошової допомоги або як підвищення соціальних стандартів.

Водночас голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зазначив, що такі зміни запровадять найперше на Львівщині, саме тут стартує пілотний проект.

«Ми готові випробувати пілотний проект по монетизації пільг, щоб потім передати цей досвід іншим регіонам України. Загалом реформи Мінсоцполітики скеровані на те, щоб скасувати пільги для багатої людини, яка їх не потребує і адресно передати її тому, хто потребує», – додав він.

Також Олег Синютка розповів, що незрячі Львівської області отримуватимуть допомогу у вигляді грошей, а не певних товарів, щоб сліпі могли самі обирати якнайкращий продукт.

«Ми обговорили з Міністерством соцполітики пропозицію для людей з особливими потребами, для членів об’єднань Товариства сліпих, Товариства незрячих, щоб перевести відповідні допомоги у грошові ресурси, щоб людина мала можливість придбати потрібний товар за відповідною ціною, щоб не чиновник вибирав», – зазначив він.