Під час позачергового засідання сесії 29 листопада депутати Львівської міськради затвердили бюджет міста на 2020 рік. За відповідне рішення проголосував 41 депутат.

Видатки міського бюджету у 2020 році становитимуть 9,7 млрд, а доходи – 8,8 млрд грн. У порівнянні з 2019 роком доходи бюджету 2020 року збільшаться на 7,5%, а видатки зростуть на 4,5 %. Найбільше коштів з бюджету міста піде на освіту, медицину та соціальний захист.

На освіту наступного року у Львові планують витратити 3,2 млрд грн. За ці кошти виплачуватимуть зарплати освітянам та утримуватимуть освітні школи, профтехучилища і дитсадки. На охорону здоров’я передбачили 364 млн грн, значну частину з яких витратять на утримання медзакладів та виконання медичних програм.

На соціальний захист у 2020 році витратять 597 млн грн, 100 млн грн з яких виплатять бійцям АТО. У цій стрічці бюджету закладені компенсації пільговикам, зокрема за проїзд у міському транспорті, та матеріальні виплати соціально незабезпеченим громадянам.

На культуру і мистецтво у бюджеті заклали 187 млн грн. За ці кошти планують утримувати культурні установи, бібліотеки, парк «Знесіння» і Стрийський парк. На фізичну культуру та спорт у бюджеті на наступний рік передбачили 105,9 млн грн.

На житлово-комунальне господарство планують витратити 965 млн грн. Це гроші на ремонти будинків, ліфтів та благоустрій міста. Окрім того, 250 млн грн передбачено на компенсацію для міст, які приймають сміття зі Львова. На транспортно-дорожню сферу у 2020 році передбачають 7,5 млн грн – за ці кошти обслуговуватимуть світлофори та мости.

На зарплати працівникам Львівської міської ради у бюджеті наступного року передбачили 635, 2 млн грн. Також у бюджеті заклали 300 тис. грн на облаштування новорічних ялинок перед Оперним театром та Центром Довженка на Сихові.

Також у 2020 році передбачено надання місцевих гарантій в обсязі 726 млн грн (кредити львівських комунальних підприємств).

Бюджет розвитку Львова у 2019 році становитиме 2,5 млрд грн, і це на 21,3% менше, ніж у 2019 році. Його ще має затвердити сесія міської ради окремою ухвалою під час одного із найближчих засідань. Саме у бюджеті розвитку закладаються кошти на усі реконструкції та ремонти у місті, а також передбачаються гроші на громадський бюджет.