Конкурсної комісії, швидше за все, не вдасться вибрати директора Антикорупційного бюро до 24 січня, і закон про НАБ набуде чинності без обраного глави.

Реальним терміном обрання керівника Бюро і, відповідно, початку роботи нового відомства називають середину лютого, передає Корупція.інфо

У п'ятницю в будівлі Адміністрації президента пройшло перше засідання конкурсної комісії з призначення директора Національного антикорупційного бюро. Відкрив засідання президент Петро Порошенко, який у своєму вступному слові наполегливо закликав комісію в цей же день оголосити конкурс. Наприкінці виступу президент пом'якшив тон і попросив почати конкурсну процедуру:

"Єдине прохання – крім виборів голови та секретаря (комісії – ред.), Якщо у вас не буде заперечень, можливо, прийняти рішення щодо оголошення конкурсу …".

Нагадаємо, наприкінці грудня, коли парламент ще не затвердив свою трійку членів конкурсної комісії, Порошенко висловлював надію, що Антикорупційне бюро почне роботу з 14 січня 2015 року.

У перші дні січня на зустрічі з директором Європейського бюро по боротьбі з шахрайством і членом конкурсної комісії за квотою парламенту Джованні Кесслером президент Порошенко назвав остаточну дату – 24 січня 2015 – коли директор НАБ повинен приступити до роботи.

Саме в цей день, згідно з пунктом 1 Прикінцевих положень закону, набуває чинності закон "Про національне антикорупційне бюро".

Але, судячи з усього, конкурсної комісії не вдасться вибрати директора Антикорупційного бюро в зазначений президентом термін і відповідний закон набуде чинності без голови НАБ. На першому засіданні комісії виникло кілька проблемних питань щодо оголошення конкурсу, серед яких і строк подання заяви на участь. Пункт 2 ст. 7 Закону передбачає, що конкурсна комісія організовує і проводить конкурс з відбору кандидатів на посаду директора Бюро, але там ні слова не говориться про терміни конкурсу і, як відзначали юристи з конкурсної комісії, нечітко визначені вимоги до кандидатів.

Євген Захаров (квота президента) і Джованні Кесслер пропонували обмежити термін подачі документів 2 тижнями. Кесслер зазначив, що європейська практика в деяких випадках передбачає прийом заяв протягом 10 робочих днів.

Віктор Мусіяка (квота Верховної Ради) пропонував виділити 20 днів на прийом документів від кандидатів і 10 днів – на їх розгляд, щоб "до 10 лютого всі розглянути". З такими термінами, які відповідають закону про держслужбу, була згодна й Олександра Яновська (квота уряду), професор університету ім. Т.Шевченка, в якому навчався Петро Порошенко.

У ході дискусії Джованні Кесслер кілька разів закликав українських колег не ускладнювати ситуацію і оголосити про початок конкурсу. Але Євген Захаров і Йосип Зісельс (останній призначений за квотою уряду) пропонували вирішувати проблему комплексно – розглядати питання оголошення конкурсу та змін у Законі одночасно.

Після більше двох годин обговорень члени комісії вирішили провести наступне засідання в суботу та затвердити текст оголошення, а також офіційно оприлюднити конкурс на заміщення посади директора НАБ.

Навіть якщо конкурсна комісія прийме всі заяви і розгляне їх протягом двох тижнів, заковика може виникнути в парламенті: президент з трьох запропонованих комісією кандидатур направляє одну до Верховної Ради на узгодження (пункт 10 ст.7). У законі не вказано, скільки часу надається парламенту на прийняття рішення. А наступний тиждень (13-16 січня) – остання робоча в першій сесії і пізніше буде важко зібрати депутатів в парламенті.

Як повідомлялося, на засіданні головою конкурсної комісії було обрано главу Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров, а секретарем – правозахисник Євген Захаров.

 

 

Джерело: Корупція.інфо

 

за матеріалами: Депо