Історію з бракованими танками, які не прийняла 51-ша бригада, у Порошенка називають брехнею.

У зв’язку з цим, у понеділок Генеральний штаб доповість, що сталося насправді, а танками серйозно займуться відповідні органи.

Про це заявив радник президента України Юрій Бірюков, передає Корупція.інфо

Радник Петра Порошенка історію з бракованими танками називає брехнею. Юрій Бірюков пояснює, що у цих танках не вистачало лише рацій, і, нібито, саме тому вони вирушили на доопрацювання.

"Хтось захотів відрапортувати про те, чого ще не зробив, а хтось захотів знайти привід для істерики. Я службу ГШ залякав вже, так що в понеділок вони доповідатимуть як і що там насправді", – зазначає радник глави держави.

При цьому волонтера Зінкевича, який поширив інформацію про поламані танки, Юрій Бірюков звинуватив у брехні.

"Чи казав правду волонтер про катастрофічний зраді генералів, які поставили повністю розукомплектовані танки в 14-ю бригаду?… Був на полігоні, на Львівському БТРЗ? Він експерт у танках і в мірі їхньої готовності? Ой…", – запитує радник президента.

За версією Юрія Бірюкова, танки були отримані Львівським БТРЗ, а потім вирушили на ремонт.

"Танки були відремонтовані на заводі, але не були повністю укомплектовані – на танках не встановлені рації. Військова приймальня підписала акти на прийом 12 танків (з 31), вказавши на недопрацювання інших. 27 танків Т-64БВ на фінальній стадії ремонту були перегнані на Старичевський полігон. За скоєння маневрів були складені акти на доопрацювання. Акти передані на Львівський БТРЗ", – каже радник Порошенка.За словами Юрія Бірюкова, після вручення комбатові сертифікатів на отримання 31-го танка, техніка була перегнала на Львівський БТРЗ для усунення виявлених неполадок і установку рацій.

"Комбат відмовився підписувати акти з 12 машин (вже прийнятим військовим прийманням) із причини відсутності рацій", – пояснює радник президента.

Тепер через танковий скандал, по цій справі чекають довгі розгляди.

"11 січня на завод виїжджає планова комісія для приймання цих танків. 12 січня на завод мають прибути екіпажі для остаточного приймання", – пообіцяв Юрій Бірюков.

Окрім того, радник глави держави розповів, що у нього вже був сумний досвід передачі військової техніки напоказ.

"У мене є досвід отримання техніки у присутності "високого начальства" – батальйон «Фенікс» брав свіжовимащені соляркою БТР-70. Із тих пір пройшло багато часу, а велика частина БТР батальйону так і стоїть мертвим вантажем", – каже Юрій Бірюков.

Нагадаємо, солдати з 51 бригади отримали нібито відремонтовані танки, які на ділі виявилися тільки пофарбованими. Комбат відмовився приймати танки і відправив їх назад.

 

Джерело: Корупція.інфо