Про це кандидат географічних наук, експерт з відновлюваних джерел енергії Мирон Колодко заявив, розповідаючи про підсумки введення найефективніших альтернативних джерел енергії.

Зі слів Мирона Колодка, зараз найкращим видом альтернативного джерела енергії є теплова помпа. Адже вона може брати тепло з ґрунту, води та повітря.

“Теплова помпа – це класичний холодильник тільки зворотної дії. Холодильник викидає тепло назовні, а помпа забирає тепло в приміщення”,– пояснює спеціаліст.

Як приклад застосування такої помпи Колодко називає встановлення її у дитсадку Рава-Руської. Зі слів експерта, Рава-Руська і Мостиський район особливі тим, що у них немає газопостачання і там користуються твердим паливом.

“До того часу, як ми поставили цю помпу, вони витрачали на опалення та підігрів води 35 тонн вугілля, 8 кубів дерева і платили зарплату чотирьом кочегарам. Це досить значна сума. А зараз вони витрачають лише на ставку одного кочегара. Не кажучи, що там ще й чисте повітря. Крім того, до того часу, поки там не було стабільного опалення, діти взимку хворіли”,– каже Мирон Колодко.

З його слів, ці теплові помпи виготовляються у Львові.

“Якщо би держава надала певні кошти під малі проценти без всяких викрутасів через різні структури, тоді багато людей встановлювало б альтернативні джерела енергії. Якщо держава коштів не дасть, то воно буде йти помалу. І встановлювати будуть ті, хто має кошти”,– зазначив фахівець.