Блажівський

Заставу в 10 млн гривень, які  заплатили за свободу начальника УДАІ Полтавської області Петра Блажівського, вніс бізнесмен Олександр Павлюченко, який давно знайомий з нинішнім главою МВС Арсеном Аваковим. Видання "Полтавщина" опублікувало копію квитанції про внесення застави, яка підтверджує цю інформацію, передає Корупція.інфо

"Ми вирішили докладніше розібратися в ситуації і направили інформаційний запит до апеляційного суду, який визначив розмір застави. У копії платіжного доручення, яке ми отримали, зазначено, що застава за Блажівського Петра Ілліча в розмірі 9987600 гривень оплатив Павлюченко А.П. Через пошук в єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ми встановили, що цією особою є полтавський бізнесмен Павлюченко Олександр Петрович ", – пише видання.

 

 

"Він є засновником і керівником декількох компаній: ТОВ« Октан-плюс »(статутний фонд 10 млн гривень, зараз ліквідовано), яке займалося роздрібною торгівлею пальним, сільськогосподарських господарське ПП« Альфа-Капітал »(статутний фонд 25 млн гривень) і ТОВ« Альфа Петроліум Компані »(статутний фонд 5000000 гривень), яке займається оптовою торгівлею паливом", – йдеться в матеріалі.

"У 2008 році відомий полтавський журналіст Олег Дейнека у виданні "Дзеркало тижня" опублікував розслідування  про діяльність братів Олександра та Михайла Павлюченко. Як свідчення цьому, Олег Дейнека показав чотириповерховий будинок, який Павлюченко побудував практично у дворі полтавської обласної прокуратури. Ми перевірили цю інформацію – дійсно, за адресою Леніна, 4б знаходиться огороджений парканом будинок, в якому зареєстровані підприємства братів Павлюченко (збігаються адреси і номери телефонів) ", – пише "Полтавщина".

"Цікавий факт, у своїй публікації Олег Дейнека називає тодішнього главу Харківської області Арсена Авакова «політичним дахом» Олександра Павлюченка. Начебто цей зв'язок забезпечила Олександру Павлюченко посвідчення радника Президента Віктора Ющенка", – зазначають журналісти.

"Також, у своєму матеріалі Олег Дейнека пов'язує Олександра Павлюченка зі скандальним захопленням приміщення полтавської дитячої бібліотеки ім. Панаса Мирного, яка перебувала на вул. Гагаріна, 5. Тоді, в 2008 році, після численних судів, громадських протестів і однієї пожежі, приміщення бібліотеки перейшло в приватну власність. Люди, які захопили приміщення, знищили більшу частину 150-тисячного книжкового фонду, який був одним з найбільших в Європі. Завадити цьому тоді не змогли ні міська влада, ні губернатор області Валерій Асадчев, ні головний міліціонер країни Юрій Луценко ".

"Аналіз судових рішень, пов'язаних з підприємствами, якими керував Олександр Павлюченко, також дав цікаві результати. У 2009 році під час розгляду справи по незаконної врізки та викрадення газоконденсату з магістрального конденсатопроводу« Солоха – Селещина », Олександр Павлюченко фігурував у якості підозрюваного".

"Суд встановив, що він забезпечував зберігання та охорону викраденого газового конденсату на території своєї приватної бази в с. Залізничне і забезпечував документальне оформлення газового конденсату через ТОВ« Октан-Плюс », ТОВ« Альфа-Капітал »та ТОВ« Альфа Петроліум Компані », будучи їх засновником і директором ".

"Зі справи за 2012 рік, яка розглядалася в Апеляційному суді, відомо, що Павлюченко був засуджений на 1 рік 5 місяців 3 дні виправних робіт за ст. 396 КК України (приховування злочину). Проте суд відразу визначив це покарання відбутим за рахунок того, що у зв'язку з даною справою Олександр Павлюченко перебував під вартою в період з 26 серпня 2009 по 21 січня 2010 року і з 14 жовтня 2010 року по 4 листопада 2010 року. Особи, які безпосередньо здійснювали крадіжку газоконденсату отримали вироки від 5 до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна ".

"Чому раптом підприємець вирішив заплатити майже 10 млн гривень за Петра Блажівського, який на Полтавщині пропрацював менше року? За що був йому вдячний цілих десять мільйонів? Ми хотіли запитати про це безпосередньо Олександра Павлюченка, зателефонувавши в ТОВ« Альфа Петроліум Компані ». Чолочий голос попросив наш номер телефону і сказав, що Олександр Петрович передзвонить нам пізніше. на жаль, дзвінка ми так і не дочекалися. Тому це питання поки залишається відкритим ", – пише журналіст Ілона Чорногор у своїй статті