Ось і минув час бурхливих пристрастей старої влади… Настав новий, вимучений Майданом час: обраний новий президент, переобраний парламент, сформовано новий, проєвропейськи налаштований уряд, товариші!

Ми будемо жити тепер по-новому! Але так і залишається закритим старе, делікатне питання: «А чи нова влада буде красти і зловживати своїми, народом ввіреними, повноваженнями як попередня?».

Як відомо, ніщо само собою не виліковується, а що вже говорити про таку заразну хворобу як корупція. А ми поговоримо і поговоримо про… а хоча б про митницю! Службі, яка в усі часи вважалася оплотом корупційності та службового беззаконня.

Отже, початок перемоги Майдану. Ура! Парламент приймає серйозне рішення реорганізувати Міністерство доходів і зборів України у новий орган виконавчої влади – Державну фіскальну службу України, яка отримує на пост нового «старого» начальника митниці Макаренка Анатолія Вікторовича.

Не будемо зараз вдаватися в біографію, кримінальне минуле і любов до молодих і красивих .. , а розповімо Вам, дорогий читач, про його нинішні посадові подвиги і досягнення.

Отже….

Казкові герої митниці: Дід Макар і Мухи-Цокотухи

Починаючи з квітня 2014 року, а конкретніше з 06 квітня 2014 – герой нашої розповіді, ставши заступником голови Фіскальної служби України, «керує» вітчизняної митницею. Як водиться, початок «керування» ознаменувався «перетрушуванням кадрів». Першим ділом Анатолій Вікторович посадив у зручні крісла всіх своїх «старих» друзів-казнокрадів. У «очищені» крісла, повернули працюючих з Макаренко в 2009 році касирів – поборників митних операцій. Все ті ж люди, на тих же схемах, з тими ж «чудо-таблицями» за розрахунком вартості митних товарів, розроблена ще в попередній каденції Діда Макара якимось Мухиним – «права рука» нашого героя.

І ось знову починає вирувати діяльність! Винахід цей став ще давно інструментом поповнення бюджету. Бюджету, врахуйте, не державного, а свого особистого! Імені Діда Макара! І він починає зростати як у казці – «не по днях, а по годинах». І ось Вам перші цифри-плоди поборів: в жовтні 2014 року, за найскромнішими підрахунками, в результаті фальсифікації вартості товарів, що ввозяться в країну, держбюджет України не доотримав 256 млн. грн. (Далі пояснимо як….)А далі – крутіше: і вже за 10 робочих днів листопада (17.11-27.11.14), заниження в платежах по «таблиці Мухи-Цокотухи» становить 212, 38 млн. грн., а в сумі за весь листопад 340 млн. грн.! Ось який він новий, люстрированний орган влади!

А тепер до деталей… Давайте разом розглянемо саму схему роботи».

На Київській митниці (м. Київ) оформляються відомі фірми: ТОВ «ЮСК Україна», ПП Флеш, ТОВ Компанія Еском Логістик, ТОВ Вимпекс, ТОВ Інвест-Трейд, ПП Простір, ТОВ Перемога Трейд.Фірми ці імпортують в Україну широкий список товарів: починаючи від ниток-голок і закінчуючи побутовою технікою та меблями. При оформленні митних документів даним підприємствам включається в роботу «диво-таблиця» Мухіна-Макаренко. А саме: занижується вартість, вага товару, що один товар декларується під виглядом іншого (дешевшого), що призводить до «недоимкам» до держбюджету у розмірі 63 млн. грн. Щомісяця! Одна тільки фірма ЮСК Україна махінаціями з вартістю товару недоплатила до держбюджету в листопаді 19,8 млн. грн., а за 10 днів грудня ця сума перевищила 13 млн. грн. Питання! Хіба можливий такий розмах без участі перших осіб – діда Макара і Мухи-Цокотухи?

Список «контор» можна продовжувати: Київська обласна митниця – ТОВ Грін Софт Лайн, ТОВ Медіаактив, ТОВ Алхемия Україна, ТОВ Юнайтед Топ Бізнес Груп, Чернігівська митниця – ПП Вударт, ТОВ ПАН ТЕКС, ТОВ АГАПЕ, Львівська – ТзОВ Захід імпорт, ТОВ ЮСК Україна, ТОВ Релонджик, ТОВ Текслайф, ТОВ Технопласт і т. д.

Аналізуючи нещодавні публікації і загальну статистику, хотілося б згадати повідомлення Лігабізнесінформ про відновлення контрабанди в портах Одеси, в Чопі, Мукачеві, Шегинях та Волині.

На жаль, це ще далеко не все… Адже якщо взяти загальні показники і вдуматися, то виникне маса питань, як то: а чому Одеса і Іллічівськ стали приймати на 30-40% менше контейнерів з товарами, що у 2013 році? А може, стало більше контрабанди? А може, вантажі за ініціативою Мухіна мігрують у Гданськ, звідки контрабандою у бусиках «барыжатся» через західний кордон? Так і контролювати легше і простіше ділитися. А адже за кожен такий «бусик» платять кешем та не непогано – від двох до п'яти тисяч «зелених». При цьому Мухін, колишній генерал СБУ, забезпечує взаємно вигідну роботу з працівниками цього відомства, а точніше розподіл поборів.

Фірми ТОВ КОНСТАНТ ІНВЕС, ТОВ ОВЄЛКОН оформляють угоди щодо розмитнення турецького текстилю, при цьому різниця в платежах становить від 15 до 20 тис. дол. США при кожному оформленні і ділиться між імпортером та керівниками митниці.

На Волині щомісяця оформляється близько 5 тисяч уживаних іномарок, і за словами декларантів, за кожне таке авто в кишеню митниці йде близько 200 дол.США. Математика проста і прибуток підрахувати нескладно. І не секрет, що автомобілі оформляються за ціною металобрухту, із заниженою в десятки разів вартістю.

Шановний читач, давайте запитаємо у Діда Макара: «Чому так різко впав імпорт машин і інших ліквідних товарів? Може ввозити їх стало не вигідно через цінової регуляції? Чому так різко на цілих 30% зріс імпорт дешевих сировинних товарів від великих імпортерів? А може це вони ловлять момент поки Ви біля керма?»

Чого тільки варті проведені Анатолієм Вікторовичем гучні зустрічі з бізнесом і підписані інформаційні меморандуми. У жовтні 2014 року був підписаний меморандум про взаєморозуміння імпортерів м'яса, риби, фруктів та інших наближених до годівниці імпортерів, в рамках якого Макаренко А. Ст. закріпив перевагу великих імпортерів і експортерів над дрібними при здійсненні своєї зовнішньоекономічної діяльності.

Як результат компанії з преференціями отримали митну вартість, занижену в 2-3 рази від цін для пересічних компаній суб'єктів ЗЕД. Напевно, не варто зупинятися на тому, що в ході подібних маніпуляцій порожній бюджет України недоотримав значну кількість грошових коштів, при цьому страждають не новий президент, парламент або парламент, а ми – прості громадяни України. Але, можливо, варто зупинитися на питанні, чи отримує частину цих коштів Макаренко?

З коханими не розлучайтеся або повернення Ореста

Соратник і улюблений…і просто хороший друг Анатолія Вікторовича… На сцену повертається великий і всемогутній казковий герой Орест. Який, між іншим, не тільки чай щоранку розпиває в казковому палаці діда Макара, але і бариші привозить старим, але надійним способом – у валізі. А ще жодне призначення на керівні посади на митницях не обходиться схвалення цього самого Ореста. Таких, здавалося б, таких різних людей об'єднує давня дружба, і дружать вони не просто так, а з взаємною вигодою для обох.

Всім відомий старий анекдот, коли митнику дарують на день народження шматок кордону метр на метр. Сьогодні цей анекдот став перебільшеної реальністю. Справа в тому, що пан Макаренко подарував своєму дуже близькій і дорогій одному Оресту митницю на Волині, а точніше дав повні преференції по оформленню товарів на цій митниці.

І ось вже наш Орест "бєспрєдєльнічать" не тільки на Волині, а й в Ягодині, Миколаєві, Києві. Він не говорить і ввозить тільки дорогі товари брендових марок. За помахом чарівної палички при оформленні елітні товари перетворюються в ширвжитковий товар. Вартість, за якою оформляють вантаж нашого улюбленого друга, сміхотворна порівняно з вартістю імпорту легальних підприємців. Судіть самі – вартість брендового жіночого шкіряного сумки 1,50 $, постільної білизни – 3$ за комплект і так далі і так далі…

Орест працює поза правил, порушуючи всі «поняття». Вантажі нашого шахрая ніхто не переглядає. Працюючи по «таблиці Мухіна» улюблений друг Макаренко щомісяця не доплачує до бюджету України понад 4 млн. доларів США і це дуже скромні підрахунки. Адже тут не враховується той факт, що Орест свідомо декларує під виглядом дорого європейського товару, товар безіменний – не вказуючи ні торгову марку, ні виробника, ні країну походження, та що там, навіть опис товару і то знеособлено – вироби з пластмаси і крапка. А це збільшує суму недобору платежів ще кілька разів, вже не 4 млн. доларів, а мінімум 20 млн. доларів в місяць. Щотижня в садибі «кришталево чесного» керівника митниці, Орест звітує за роботу і відраховує 10 млн. доларів по-братськи «по-чесному».

А що ж ввозить наш герой? А він ввозить все і багато. Наприклад, в одній декларації №205060000/14/24824 вміщується перелік виробів від пластмасової до доломітового кераміки, упереміш з тапками, ганчірками та риболовецькими снастями; в наступної декларації №205060000/14/24825 – сумки, штучні квіти, шарфи, відео та аудіо апаратура, спортивні тренажери!!! вироби для свят «карнавальні маски» (це, щоб не видно було осіб «кришують»?). Загалом, вантаж формується так, щоб більш дешевий товар за вагою перевищував дорогий товар, прикриваючи його своєю вагою. А це, як здогадався читач, ще одна схема зменшення оподаткування, та збільшення розміру гаманця наших героїв – Ореста, Мухіна і власне господаря митниці Макаренка.

З такими пільгами, обсягами і «дахом» в особі перших керівників митниці, Орест захопив весь ринок імпорту товарів легкої промисловості та побутової техніки, витіснивши при цьому легальних імпортерів. Його фірми змінюються як рукавички. Орест володіє цілим рядом комерційних структур, які здійснюють оформлення імпортних вантажів. Сьогодні це ТОВ Вестум торг, а завтра «легким рухом руки» фірма перетворюється в ПП Текстиль, післязавтра це вже ПП МВ Трейдінг, ТОВ БРОКБУДКЕПИТАЛ, ТОВ Фолиненс і т. д. і т. п.

Ще один приклад: за митними деклараціями від 27-29 листопада 2014 року№№27989, 28124, 28221, 28126, 28224 імпортувалися частини для автомобілів, фурнітура, ножі кухонні, карти пам'яті, взуття, біжутерія, тюнери для студійного обладнання, радіатори центрального опалення, одяг, меблі, освітлювальні прилади, побутова техніка відомих європейських марок, загальна вартість яких була занижена на 649,7 тис. дол. США. Гроші поділили навпіл – 324, 85 тис. дол. США Макаренка і Мухіну, друга половина Оресту. І це лише пара днів роботи Ореста на Волині.

І так кожен місяць набігає близько 10 млн. дол. США нашим казковим героям, погодьтеся непогана «скатерть самобранка».

У Чернівцях проходить оформлення одягу та взуття відомих турецьких марок (REDMAN, CONS JEANS, UCLER BEBE, PIERRE CARLOS, RICCA DONNA) з податкової навантаженням 20-23 грн./кг, у той час як для всіх інших придумані інші «нормативи» – 33-35 грн./кг. Працюють дві фірми – ТОВ Импорттрейдкомпани і ТОВ Рекордс Плюс.

З такою ж податкової навантаженням Чернівецька митниця пропускає одяг відомого турецького постачальника «Наташа Карго», обсягами по дві-три фури на тиждень. Для цієї фірми придумана така схема декларування: фура завантажується одягом, а декларується як 50% одягу і 50 % нетканого матеріалу, більш дешевого в розмитненні. «Відкат» митниці за кожну машину такого товару 10 тисяч зелених. За імпортом одягу «стоять» товариші Юрій Кушнір і Мурат.

Ось таким нехитрим способом митниця у Чернівцях під прикриттям і безпосереднім контролем Макаренко А. В. перетворилася у вільний від податків митну зону оформлення одягу та взуття і бермудський трикутник для країни, де зникають бюджетні гроші…

А наостанок

Мовчати не можна. Адже людина, яка вже більше півроку очолює митницю – справжній злодій і шахрай, службовець вищого рангу (!) своїм керівництвом завдав Україні непомірний шкоду, розіпхавши по кишенях бюджетні мільйони.

«Втрати Митної служби України від конфлікту на Донбасі склали близько 800 млн. грн.», заявив Макаренко А. В. пресі. А ось тепер питання до голови фіскальної служби В. О. Білоусу: «А втрати від керівництва, крадіжки і кумівства керівників митної служби ви підрахували?». Мабуть ще немає.

А нами відповідь на старий, згаданий спочатку делікатне запитання отримано. Старі схеми не розкриті і не зломлені, побори як були, так і залишилися, а начальство в особі казкових героїв як крав, так і краде по сей день.

Ах так, і останнє питання, адресований вже правоохоронним органам: «Куди ж ви дивитеся, панове СБУшники і прокурори?! А може ви в частці і все у одного корита?..А може бути все в доле – і правоохоронці і уряд? » Відповідь очевидна, громадяни українці: а як же може бути інакше? Хіба можуть такі величезні «чорні» гроші проходити без схвалення і участі з цих схемах вищого керівництва країни?, звичайно немає.

Наостанок залишається нез'ясованим лише одне питання: « хто ж безпосередньо з вищого керівництва покриває подібних численних персонажів і чим же в такому випадку відрізняється «злочинна влада Януковича» від теперішньої?»….vlasti.net