Металургійні заводи Ріната Ахметова на окупованій території успішно продовжують працювати та приносити прибутки.

На відміну від багатьох донецьких підприємців, компанії яких захопили сепаратисти, одному відомому бізнесмену таки вдалося домовитись з бойовиками – Ринату Ахметову. Його компанії "Метінвест" належать Харцизький трубний та Єнакіївський металургійний завод з філією в Макіївці, які розташовані на окупованих територіях.

На Єнакієвському металургійному заводі виробляється квадратна металева заготовка – основа для багатьох металевих виробів. Саме ці заготовки вивозяться з окупованих територій та відправляються до морського порту Маріуполя. Далі квадратна заготовка може розходиться з маріупольського порту по всьому світу.

Металопродукцію з так званої "ДНР" везуть на українську територію майже не ховаючись. Єнакієвський завод Ахметова навіть інспектують та інструктують бойовики, наприклад, Захарченко та Пушилін.

Вони йдуть з окупованих територій в бік Маріуполя і вдень, і вночі. Вантажівки навантажені саме такими квадратними заготовками, які виготовляються на окупованих територіях.

За розпорядженням військової адміністрації окупованого міста Ясинуватої, підписане так званим "комендантом" з позивним "Корсар". В ньому він зобов’язує одне з комунальних підприємств міста Ясинувата підписати договір та прийняти благодійну допомогу від Єнакіївського металургійного заводу.

Завод Ахметова фактично передає в руки терористам дизельне пальне, бензин, цемент та інші будівельні матеріали.

В самій компанії «Метінвест» твердять, що податків бойовикам не сплачують, а працюють тільки з українським бюджетом. В Державній фіскальній службі цю інформацію не підтвердили, однак зазначили, що, з огляду на антитерористичну операцію, ці підприємства можуть і не сплачувати податків в Україні.

Втім, можна зробити висновок, що у компанії Ахметова знайшли як мінімум один спосіб, як розраховуватись з бойовиками. Щоб не втратити бізнес на окупованих територіях.