Президент Парламентської асамблеї ОБСЄ, депутат фінського парламенту від Коаліційної партії Ілкка Канерва пропонує розглянути можливість проведення в Україні миротворчої операції для врегулювання кризи, яка продовжує поглиблюватися.

Про це він заявив в інтерв'ю Yle, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на "Лівий берег". При цьому він акцентував на тому, що ОБСЄ складно стежити за ситуацією на Сході України. "ОБСЄ присутній на території Східної України у якості цивільної неозброєна організації. Але чи не пора вже, щоб запобігти ескалації і поширення війни, обговорити дуже серйозно, на міжнародному рівні необхідність проведення миротворчої або кризової операції, щоб уникнути все збільшуються руйнувань і жертв?" – заявив Канерва. За його словами, у такому разі міжнародне співтовариство могло б діяти в Україні і в плані самооборони.

Канерва закликав міжнародні сили взяти на себе серйозну відповідальність за дії в плані врегулювання ситуації в Україні. А вона, на думку Канерва, погіршується, тому "необхідно застосувати більш жорстке зброю в дискусії з української кризи". При цьому він визнав, що ОБСЄ, зі свого боку, було б необхідно підтвердження свого мандата і збільшення своїх сил в Україні. "Це нелегкий шлях, так як серед країн-членів ОБСЄ немає повного взаєморозуміння в просуванні цього питання", – резюмував глава ПАРЄ ОБСЄ.джерело:  ІА Корупція Інфо