1437411078-1157

Екс-заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць написав на ім`я Генпрокурора заяву про поновлення на посаді.
Про це він повідомив на прес-конференції в Укрінформі, передає Корупція.Інфо.

"Моє звільнення відбулося безпідставно, під тиском ЗМІ, які сформували думку суспільства про те, що я вчинив злочин. Я написав листа Генеральному прокурору про те, щоб він розглянув можливість скасування наказу і поновив мене на роботі. Сподіваюся, що розгляд буде об'єктивним, і мені, як прокурорському працівнику, не хотілося б поновлюватися через суд усупереч волі Генерального прокурора", – заявив Корнієць.

За словами екс-прокурора, у разі відмови у поновленні на посаді він оскаржуватиме своє звільнення у суді: "Якщо буде відмовлено, то ми розглядатимемо можливість поновлення через суд".
У свою чергу його адвокат Людмила Іванчик повідомила, що 19 серпня слідчий Генпрокуратури у справі Корнійця звернувся до заступника Генпрокурора Віталія Каська з клопотанням про подовження строку досудового розслідування до 4 місяців. На думку адвоката, це свідчить про відсутність доказів винуватості Корнійця та є приводом не закривати кримінальне провадження за відсутністю вини підозрюваного.

Як повідомлялося, 5 липня під час спецоперації СБУ та ГПУ  були затримані  заступник прокурора Київської області Корнієць та перший заступник начальника Головного слідчого управління ГПУ Шапакін. Їм повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (стаття передбачає безальтернативне позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати посади, спеціальну конфіскацію та конфіскацію майна).
За даними слідства, Корнієць і  Шапакін змовилися та отримали хабар у розмірі 3 млн 150 тис. грн. Під час обшуків у них виявлено понад 500 тис. доларів готівкою, коштовності, цінні папери і незареєстровану вогнепальну зброю. У помешканні Корнійця, серед іншого, знайшли  65 діамантів, після чого прокурора стали називати "діамантовим".
Печерський райсуд обрав запобіжний захід для Шапакіна та Корнійця у вигляді тримання під вартою з розміром застави 6,4 млн грн. для першого та 3,2 млн грн – для другого. Обидва підозрюваних внесли заставу та вийшли із СІЗО.
16 липня Генпрокурор звільнив з органів прокуратури підозрюваних у хабарництві  Корнійця і Шапакіна із позбавленням класних чинів.