Конституційний суд Молдови ухвалив рішення тимчасово передати повноваження глави держави виконуючому обов'язки прем'єру країни Павлу Філіпу для розпуску парламенту. Про це йдеться в повідомленні на сайті КС у неділю, 9 червня.

"Виконуючий обов'язки прем'єр-міністра Павло Філіп, в якості тимчасового виконуючого обов'язки президента Республіки Молдова повинен звернутися в КС, щоб констатувати наявність обставин, які виправдовують розпуск парламенту X скликання, а потім видати указ про розпуск парламенту і встановлення дати дострокових виборів", – сказано в документі.

Нагадаємо, 8 червня парламент Молдови прийняв декларацію про те, що республіка – "захоплене держава". У документі говориться, що державні і правові органи країни захоплені, громадяни республіки страждають від корупції і тотального контролю над судовою системою, який здійснюють місцеві олігархи.

Крім того, парламент Молдови затвердив склад уряду на чолі з лідером правої опозиції Майєю Санду.

Раніше Конституційний суд підтвердив необхідність розпустити парламент Молдови через нездатність депутатів сформувати Кабінет міністрів до 7 червня. Додон заявив, що не підписав відповідний указ і вирішив 10 червня проконсультуватися з представниками фракцій. Крім того повідомлялося, що президент Молдови відмовився платити РФ за газ для Придністров'я.