Міністра охорони здоров’я Білорусі Володимира Краника освистали учасники акції протесту проти результатів виборів президента країни.

Глава відомства приїхав до протестувальників і спробував поговорити з ними, але у нього нічого не вийшло. Відповідні відео були опубліковані в Telegram-каналах.

На кадрах видно, що Краника штовхають і кричать “Ганьба”, “Вбивця”. У результаті чиновник сів в авто і поїхав.

Зазначимо, у У Білорусі тривають масові протести після президентських виборів. Громадяни оголосили безстроковий загальнонаціональний страйк і висунули вимоги до чинного президента Олександра Лукашенка.

Минула доба в країні пройшла неспокійно, але мирно. Увечері в Мінську на площі Незалежності зібралася багатотисячна акція протесту і вимагала відставки уряду. Активісти анонсували “цікавий” план дій на вівторок.

Також, У Білорусі до страйків приєдналися працівники найбільшого державного медіахолдингу Белтелерадіокомпанія. Ба більше, місцеве державне телебачення в Гродно навіть вивело в ефір 10-тисячну акцію протесту.

Перед будівлею найбільшої державної телерадіокомпанії в Білорусі зранку 17 серпня зібралися близько 100 журналістів. Ще заздалегідь працівники планували прийти на робочі місця, але не працювати на знак протесту.

На протесті були як нинішні працівники державної телекомпанії, так і ті, хто звільнився на знак протесту після виборів президента. У всіх спільна вимога – відставка Олександра Лукашенка.

Також є низка політичних вимог і такі, що стосуються професійної діяльності журналістів – визнати недійсними результати виборів, відправити у відставку главу ЦВК Лідію Єрмошину, звільнити політв’язнів, скасувати цензуру у ЗМІ.

Через цензуру з боку влади державні ЗМІ подавали всю інформацію щодо протестів, негативно висвітлюючи їхніх учасників, або й замовчували цю тему зовсім.

Тому по-справжньому дивним став випадок, коли 17 серпня державний місцевий телеканал у Гродно вивів в ефір акцію протесту, яка зібрала понад 10 тисяч людей. Про це пише “Радыё Свабода”.

У цей час на місцевий майдан вийшли працівники великих підприємств, серед яких “Гродно Азот”, водоканал, ТЕЦ-2, телерадіокомпанія “Гродно”.

До слова, запис ефіру навіть виклали на YouTube, і його досі можна переглянути. Відео з протесту зібрало вже понад 130 тисяч переглядів всього за 10 годин.

Сам Лукашенко не сприймає ніякої позиції, і продовжує говорити одне і те ж.

Лукашенко не виключає, що Росія може відреагувати на нестабільну ситуацію в республіці, зокрема в разі проведення повторних виборів.

“Ці вибори, результати їх, ми переглядати не будемо. Тому що це вимога не ваша і не робітників. Це вимога там, зверху. І вас ще поставлять в Ланцуг від Вільнюса до Києва. Ви що хочете, щоб ще і Росія відреагувала?”, – заявив Лукашенко на зустрічі з робітниками Мінського заводу колісних тягачів (МЗКТ), які зібралися страйкувати.

Відеофрагмент емоційного діалогу Лукашенко з робітниками заводу показав телеканал Білорусь 1.

Звертаючись до працівників, президент порекомендував: “Ви заспокойтеся, працюйте, а в січні ми з вами зустрінемося і ви мені скажете, що ще треба зробити”.