Білорусь надала статус біженця колишньому міністру оборони України Михайлові Єжелю, обвинуваченому в розтраті 43 млн гривень державних коштів.

Про це йдеться у постанові Солом'янського районного суду Києва, який 5 липня дозволив судити екс-чиновника заочно.

Відповідно до довідки Головного управління військової контррозвідки від 16 травня 2017 року, у Білорусі Єжелю надано статус біженця, і, за оперативними даними, він проживає з сім'єю в Мінську, де винаймає квартиру.

Слідство звинувачує Єжеля у тому, що у період з 29 квітня 2011 року по 8 лютого 2012 року, діючи умисно, в інтересах третіх осіб, як посадова особа використовував своє службове становище всупереч інтересам служби.

У результаті надання їм окремих доручень у період з квітня 2011 року до березня 2012 року була здійснена оплата комунальних послуг та енергоносіїв, спожитих ПП "Артек Спілка", ТОВ "Укрпродакорд ОР", ТОВ "Провідна продовольча компанія ВС", ТОВ "Оптукрпром-ВР" під час надання послуг з харчування особового складу Збройних сил України, за рахунок коштів державного бюджету без подальшої компенсації на загальну суму 42 тис. 965 гривень, що завдало матеріальної шкоди державі на вказану суму.

Сам Єжель свою провину при допиті не визнав.

Згідно з низкою листів, наданих органу досудового розслідування Міністерством закордонних справ України, з 10 серпня 2014 року екс-міністр та посол фактично перебував на лікуванні у Головному військовому клінічному медичному центрі Збройних сил Білорусі, у зв'язку з чим прибути до України для проведення з ним слідчих дій не міг.

Популярне: Найщасливіший день в житті перетворився на жах: Викрадена гостями наречена попала в моторошну аварію

"Однак слідством встановлено, що Єжель, перебуваючи на території Республіки Білорусь, активно брав участь в офіційних заходах і проводив зустрічі з делегаціями, що прибувають для участі у засіданнях робочих груп Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації в Україні", – сказано в рішенні суду.

Згідно з інформацією Служби зовнішньої розвідки України, екс-посол продовжує користуватися дипломатичними привілеями та імунітетом.

Також Єжель своїм листом від 16 травня 2015 року повідомив Головній військовій прокуратурі, що до України не повернеться у зв'язку з загрозою його життю та відсутністю гарантій безпеки його сім'ї.

Суд погодився з доводами прокуратури і вирішив почати в заочному порядку судовий процес проти Єжеля.