Скандальний законопроект, який уже назвали диктаторським, посилює контроль ЗМІ та дозволяє застосовувати санкції до будь-яких медіа: як російських, так і українських — аж до відкликання ліцензії — не чекаючи рішення судів.

Під час обговорення документа в кулуарах Ради виникла перепалка між Черваковою і колегою з фракції Іваном Вінником, який є одним з авторів законопроекту. Червакова заявила, що формулювання, які пропонуються в документі, «досить розмиті», і під визначення «сприяння тероризму» може потрапити будь-який ЗМІ. У відповідь на це Вінник заявив, що вона не читала законопроект. Але Ольга Червакова погрожувала йому порівняльною таблицею та підкреслювала, що документ вона все-таки читала.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Зазначимо, що законопроект №9275 зареєстрували в Раді 7 листопада вісім нардепів від БПП і «Народного фронту». Автори пропонують вважати тероризмом «надання інформаційної підтримки терористичним організаціям або будь-яким іншим незаконним збройним формуванням». Крім того, пропонується застосовувати санкції аж до закриття телеканалів та інших ЗМІ за рішенням Верховної Ради, яка надасть висновки РНБО.

Проти цього законопроекту виступила низка громадських організацій, включно з Національною спілкою журналістів України. Активісти заявили, що прийняття такого законопроекту призведе до прямої цензури та тиску на ЗМІ, і буде особливо небезпечним для свободи слова напередодні виборів.

Окрім того, висловились і відомі юристи та політологи.

Законопроект "Про захист інформаційного простору" – це черговий крок для того, щоб закрити опозиційні телеканали. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив юрист Василь Сметана.

"Законопроект дійсно дуже небезпечний. На сьогодні він перебуває в комітетах ВР. Через минулу ініціативу ВР телеканал був змушений звертатися з петицією до президента, їздити в Європу і розповідати про цю небезпеку європарламентарям та іншим партнерам України", – сказав він.

"Сьогодні ми бачимо чергову загрозу свободі слова в Україні, і це пов'язано, швидше за все, з тим, що структура власності одного з телеканалів, який намагаються закрити, не відповідає закону про санкції. Цей законопроект був спеціально внесений, швидше за все, у зв'язку з тим, що вони (ВР, – ред.) зрозуміли, що не можуть закрити один із телеканалів. Це означає, що небезпека закриття телеканалу серйозна", – додав він.

Певні політичні сили прагнуть реалізувати цю ініціативу. Цей законопроект – це черговий крок для того, щоб закрити телеканал – підсумував він.