Схоже, невдовзі побачимо новий формат мирного врегулювання ситуації на Сході України.

Пише телеграм-канал Вертикаль.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив, що президент України Володимир Зеленський погодився на зустріч із президентом РФ Володимиром Путіним у Стамбулі.

І що важливо – у Кремлі не заперечують, що готові зустрітися із Зеленським у Стамбулі за посередництвом Ердогана. Тим більше, що й сам президент Туреччини неодноразово пропонував свою допомогу та посередництво у мирному врегулюванні на Сході України.

Сподіватимемося, що допомога Ердогана Україні таки змусить РФ забратися з окупованого Криму та Донбасу.

Уточнимо, що Президент України Володимир Зеленський погодився зустрітися у Туреччині з президентом Росії Володимиром Путіним. Останній свою участь у таких переговорах ще не підтвердив.

Про це стало відомо під час візиту до Києва турецького лідера. На запитання журналіста, чи зможе Анкара звести Зеленського та Путіна за одним столом переговорів, Ердоган відповів, що очікує візиту останнього до Туреччини після повернення з Китаю. З Кремля щодо цього «отримали позитивну реакцію» і наразі погоджують дату.

“Потім, сподіваюся, ми хочемо провести цю зустріч, щоб на високому рівні зібрати пана Путіна та пана Зеленського. Наша домовленість із паном Зеленським саме у цьому напрямі. Я вважаю, що якщо ми зможемо досягти цього на високому рівні, не знижуючи його до нижчих рівнів, результат, який ми звідси отримаємо, дасть можливість нової формації в регіоні. Ця надія зародилася у мене під час зустрічі із Зеленським. Сподіваюся, це закінчиться добре”, — розповів Ердоган.

В свою чергу, в Кремлі не відкидають ідеї про потенційні переговори президента України Володимира Зеленського і президента РФ Владіміра Путіна на території Туреччини, але на даний час це гіпотетична можливість.

Про це сказав речник Путіна Дмітрій Пєсков.

“Що стосується ініціативи організації на території Туреччини зустрічі Путіна і Зеленського – тут поки немає розуміння, тому і практичних розмов на цю тему теж немає… Ніхто не відкидає цього, президент каже, що задля справи готовий зустрічатися з ким-завгодно, але для цього потрібне розуміння, що буде на виході, що буде обговорюватися. Такого розуміння поки немає”, – сказав Пєсков.

Він також заявив, що Москва не проти проведення зустрічі лідерів у “нормандському форматі”, але, мовляв, цьому перешкоджає позиція України.

“Ми задоволені тим, що йде процес консультацій на двосторонній основі, що відбулась довгоочікувана чергова зустріч політичних радників… Але коли з Києва спочатку йдуть заяви, що виконання “Мінська” буде означати розвал України, а потім заява МЗС, що виконання Мінських домовленостей на умовах Росії неможливе – дуже важко говорити про якісь зустрічі на найвищому рівні”, – прокоментував Пєсков.

Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган неодноразово пропонував посередництво для перемовин між Україною і Росією, та повторив цю пропозицію під час візиту до Києва.

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган вважає “безвідповідальними” заяви про ймовірне російське вторгнення.

Як повідомляє кореспондент “Європейської правди”, про це він заявив під час спільного брифінгу з президентом Володимиром Зеленським.

“Наш візит припав на чутливий період… На жаль, деякі зроблені  безвідповідальні заяви, опубліковані сценарії окупації виснажують Україну та український народ. Я зі схваленням сприймаю меседжі українських посадовців і в першу чергу – пана президента, які містять здоровий глузд і ставлять діалог на перше місце”, – заявив він.