З’являються повідомлення, що окупанти не втримають території на правому березі Дніпра Херсонщини й можуть піти на Одесу. Командування ЗСУ й війська готові до всього, аби перемагати росіян надалі.

Про це в ефірі одного з телеканалів розповів речник Одеської ОВА Сергій Братчук. Раніше повідомлялось про те, що росіяни вдарили ракетами “Іскандер” по Одещині.

Наступ на Одесу є нереальним, оскільки для цього окупантам спершу треба захопити Миколаїв та Миколаївську область. Наразі ж бойові дії ведуться на правобережній частині Херсонської області, де ЗСУ звільняють населені пункти.

За оцінками експертів, для успішного наступу на Одесу росіянам потрібно щонайменше 30 батальйонно-тактичних груп, які повинні бути професійними та оснащеними технікою, озброєнням, мати стійку систему управління та повноцінне забезпечення — від харчів до боєприпасів та паливно-мастильних матеріалів.

Братчук зазначив, що всі прогнози щодо наступу росіян на Одесу – це прогнози від лукавого. Ми не знаємо, що в голові окупантів. Краще їм здаватись, як говорять і наші ЗСУ.

Звичайно, треба готуватись до найгірших сценаріїв. Вони озвучені, і я прекрасно розумію, що військове командування розуміє, що може відбутись. Відповідні сценарії контрдій теж мають бути,
– зауважив речник Одеської ОВА.

Він продовжив, що має зв’язок з людьми, які перебувають на тимчасово окупованій території Херсонщини. Наші підпільники там допомагають нищити ворога. Зокрема, партизани.

“Люди дуже чекають. Уже настільки їх там примушують здатись: і до вчителів ходять патрулі, і складають списки тих, кого на Херсонщині будуть виселяти. І коли ти бачиш у цих списках прізвища рідних тобі людей, розумієш, що треба щось робити з одного боку. З іншого, вони мають протриматись. Не підганяймо ЗСУ, вони знають, що роблять і без нас”, – наголосив Братчук.

Речник Одеської ОВА також розказав, що пункт пропуску в Паланці працює відповідно до реалій часу. Міст через Дністровський лиман, на жаль, не працює. Ремонт зараз робити неможливо, тому що ворог постійно загрожує. Щодо Придністров’я, то ситуація постійно відстежується.

Молдова теж за цим спостерігає дуже активно, бо це їхня тимчасово окупована територія, що є міжнародно визнаним,
– підсумував він.

Тим часом, в окупантів щось дуже сильно “підгорає”.

Зрадник України Кирило Стрємоусов зняв нове відео на тлі Антонівського мосту. Колаборант намагається заспокоїти населення словами, що “міст стоїть”.

Зрадник Стрємоусов починає робити якісь заяви кожного разу, коли у російських загарбників не дуже добре йдуть справи.

Як щось трапляється, я так розумію, його виштовхують, щоб він записував якісь заспокійливі відео,
– сказав депутат Херсонської облради, військовослужбовець ЗСУ Сергій Хлань одному із телеканалів.

Він нагадав, що раніше цей колаборант уже стверджував, що “міст стоїть, на ньому лише пару дірочок”. Хоч насправді Антонівський міст був уже вщент знищений.

Хлань наголосив, що подібне відбувається і зараз. Стрємоусов знову заявляє, що Антонівський міст стоїть.

Я так розумію, “міст стоїть” – це найголовніше досягнення Стрємоусова. Але те, що по ньому їздити не можна, він про це не каже,
– зазначив військовослужбовець ЗСУ.

Тому, додав він, якщо Стрємоусов записує свої заспокійливі відео – це означає, що в окупантів щось дуже сильно “підгорає”. Колаборант намагається заспокоїти, що ситуація під контролем й усе спокійно.

Антонівський міст важливий для окупантів, оскільки дозволяв перекидати сили з Криму та окупованих територій на лівому березі Дніпра – на правий. Починаючи з літа ЗСУ регулярно завдають ударів по мосту, руйнуючи його.