У селі Іване-Пусте Борщівського району – масове отруєння людей через авіаційне окроплення полів пестицидами. Кількість постраждалих становить понад 179 осіб, 56 з них – діти. Ніхто з них не був госпіталізований. Всі хворі – на амбулаторному лікуванні.

"На місце події оперативно виїхала група фахівців. Люди, які звернулися за медичною допомогою, пов'язують погіршення стану здоров'я з обробкою полів поблизу їхнього села авіаційним методом. Встановлено, що керівництво фірми" Агрополіс "порушило процедуру повідомлення органів місцевого самоврядування та населення", – повідомляє ГУ Держпродпотребслужби Тернопільській області.

Як виявилося, сільського голову про обробку полів ніхто заздалегідь не попереджав. Тому, інформація не дійшла і до місцевих жителів.

Згідно із законодавством, керівництво агрофірми мало повідомити жителям села не пізніше, ніж за 2 дні до проведення авіаційного окроплення. На відео, яке представили місцеві жителі, видно, що не було дотримано санітарно-захисні зони при проведенні цієї обробки, а літак розвертався над житловими будинками.Популярне: Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

Додамо, що препарат "Ураган-форте", який вказаний в повідомленні зареєстрований, дозволений до використання на території України.

Раніше жителі села Богданівка Кіровоградської області скаржилися, що їх труять фермери. Ті обробляють поля хімією, від якої гине все навколо.

А недавно на а Прикарпатті в селі Мединя Галицького району захворіла велика рогата худоба, разом з ним і люди. П'ять корів отримали легке отруєння і одна "корівка" – важке. Також в реанімацію Галицької ЦРЛ потрапила 41-річна жінка, яка пасла худобу.

Фахівці Держпродпотребслужби відібрали зразки ґрунту і рослин для дослідження на наявність пестициду, яким здійснювалася авіаційна обробка. Відбір проб відбувався в межах санітарно-захисної зони (тобто на відстані ближче одного кілометра до житлових територій).