У Російській православній церкві різко відреагували на результати об'єднавчого Собору в Києві, на якому було обрано голову помісної української православної церкви Епіфанія. Виступ президента Петра Порошенка на Соборі в РПЦ розцінили як "жахливий".

Про це пише в своєму Facebook відповідальний редактор офіційного видання РПЦ "Журнал Московської патріархії" Сергій Чапнін.

"Так, Єпіфаній. Послухав промову Порошенка після собору. Жахлива промова. Про Христа ані слова, зате "прощавай, немита Росія" і тому подібне. Не вдалося зробити автокефалію справді церковною подією, все безнадійно звалилося в суто політичний проект. Виступ Порошенка – маніфест нової української політичної релігії. Сумно. А шанс був", – пише Чапнін.

Промова Порошенка після собору справила на нього "сильне враження":

"Він зізнається, що в української автокефалії немає жодного самостійного значення. За словами Порошенка, вона назавжди прив'язана до Росії через риторику відштовхування від неї. Цікаво провести контент-аналіз. Підозрюю, що слова "Росія", "російський" президент України повторив стільки ж раз , скільки "автокефалія". Одного без іншого не існує. Позитивної програми у автокефалії немає, головне – позбавлення від Росії".

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Чапнін також назвав "єрессю" слова українського президента про те, що новостворена церква – "це церква без Путіна і без патріарха Кирила".

"Все-таки автокефальна церква залишається частиною Вселенської церкви. І як би Порошенко не ненавидів обох, він залишається з ними в одній церкві до тих пір, поки вони називають себе православними християнами і ніхто з них не буде відлучений. Більш того, митр. Єпіфаній буде зобов'язаний поминати патріарха Кирила на кожній літургії. Мабуть, Порошенко зовсім не в курсі", – пише редактор "рупора" РПЦ.

Чапнін також назвав промову Порошенка "чудовим маніфестом української громадянської релігії".

"Словом, в абревіатурі РПЦ він поки просто замінив "Р" на "У". Боюся, зміст у результаті залишається колишнім", – уклав він.