Газовий конфлікт знову розпочався. Українців закликають до 6-го лютого "прикрутити" вдома газ. Школи та університети закривають, передає Корупція.Інфо.. 

Сьогодні компанія "Нафтогаз" опублікувала на своїй сторінці в фейсбук звернення до громадян україни. В ній ідеться про початок ініціативи з назвою "Прикрути". Як виявилось "Газпром" знов почав політичні ігри і знизив на 20% тиск в газопроводах. 

"Мета – здійснити мрію або про "Україна замерзла", або про "Україна – ненадійний транзитер і відбирає газ". Це було б доречно за два тижні до виборів самі знаєте кого", – зазначають у "Нафтогазі".

Популярне: Покращення не для всіх? Тільки подивіться з чим син президента з'явився у парламенті

Нафтогаз закликав всіх українців про допомогу. "Нам треба протриматися всього 3-4 дні, поки не пройдуть холоди".

"Ваша допомога в зменшенні потреби в газі буде дуже доречною. Сьогоднішній день – найбільш критичний", – резюмують у зверненні.

У компанії пояснюють, кожному українцю достатьно виконати просту умову: 

"У кого є котли, зменшіть температуру в приміщенні на 1 градус вдень і на 2 градуси вночі. Це дозволить знизити потребу в газі на 8-9%, і цього буде достатньо, щоб російський шантаж не вдався".

Те саме очікує будинки з централізованним опаленням, "Нафтогаз" вже звернувся до місцевих органів влади. 

Петро Порошенко вже долучився до цієї ініциативи. 

"Приєднуючись до цієї ініціативи особисто, я також закликаю усі державні установи по можливості знизити температуру в приміщеннях. Також прошу громадян на кілька днів прикрутити опалення тільки на один градус або максимально уникати втрат тепла в будинках", – сказано в його заяві у Facebook.

Володимир Гройсман доповнив, що ситцацію контролюють і протягом 5-6 днів вирішать проблему. 

"Всі технічні спеціалісти працюють. План, який був сформований на такі випадки вступив в дію. Він вступив в дію на 5 днів. Ми робимо все для того, щоб ситуацію на вівторок включно (6 березня – ред.) вивести на штатний режим", – додав Гройсман.

Нагадаємо, що всі навчальні заклади вже закликали припинити свою роботу до 6-го лютого.