В Україні стане складніше оформити фальшивий лікарняний.

В Україні планують посилити контроль над видачею лікарняних листів, оскільки зараз третина з них оформляються з порушеннями.

Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, повідомляє Корупція. Інфо

Вже наступного року Міністерство охорони здоров’я планує впровадити єдину електронну систему eHealth, де, в тому числі, можна буде відстежувати кількість і обґрунтованість лікарняних.

Як розповів заступник глави МОЗ, щорічно в Україні виписують 10-12 млн листів з тимчасової непрацездатності, причому, як мінімум, 5-10% – необґрунтовано, а третина лікарняних і зовсім видається з порушеннями. Це призводить до суттєвих втрат бюджетних коштів, які майже на дві третини формуються з відрахувань роботодавців.

Ковтонюк оцінив, що мовиться про щорічні збитки скарбниці на рівні 300-900 млн грн, без урахування статистики чорного ринку лікарняних листів.

Не є таємницею, що в Україні зараз реально придбати лікарняний практично на будь-який термін і з будь-яким діагнозом. Вартість стартує від 200-300 грн, а продавці, не соромлячись, розміщують оголошення про організацію лікарняного на численних інтернет-ресурсах.

Електронна система допоможе також відстежувати якість медичних послуг, оскільки лікарі будуть зобов'язані вносити всі дані про пацієнта і яке йому призначено лікування в єдину базу.