Другий конвой пожежної та рятувальної техніки у кількості 24 автомобілів та 50 тонн обладнання прибув на румунський кордон з Україною в рамках гуманітарної допомоги Франції,  про це повідомляє агентство Agerpres.

Зазначається, що черговий транш гуманітарної допомоги був наданий за сприяння міністерства внутрішніх справ Франції, міністерства Європи та закордонних справ Франції, а також у співпраці з французьким посольством в Україні.

У рамках допомоги в гуманітарний хаб у румунському місті Сучава прибуло 12 пожежних автомобілів, 12 автомобілів аварійно-рятувальних служб та 50 тон обладнання, в тому числі високотехнологічних засобів для пошукових та рятувальних операцій і пожежного обладнання.

Ми проїхали 2 500 кілометрів з Парижа через п’ять країн та сьогодні доставили у гуманітарний хаб у Сучаві пожежне, рятувальне обладнання для українських колег… Ми захоплюємося мужністю українських вогнеборців у цій ситуації і сподіваємося, що допомога у вигляді автомобілів та обладнання допоможе їм у роботі, – зазначив очільник місії Дідьє Талбот.

Придбати відповідні засоби стало можливим у тому числі завдяки місцевим французьким органам влади та локальним організаціям і організованим кампаніям зі збору коштів для допомоги українцям.

Зазначимо, що  17 квітня Європейський Союз виділив ще 50 мільйонів євро на надання гуманітарної допомоги для найбільш вразливих верств населення в усіх регіонах України.

ЄС виділив додаткові 50 мільйонів євро гуманітарних фондів для підтримки людей, що потерпають від російської війни проти України, включаючи 45 мільйонів євро на гуманітарні проєкти в Україні, та 5 мільйонів євро для Молдови. Це підвищує загальний обсяг гуманітарної допомоги ЄС у відповідь на цю війну до 143 мільйонів євро. Ця допомога є частиною пакета підтримки у 1 мільярд євро, що був представлений Єврокомісією минулого тижні під час глобальної благодійної акції Stand Up For Ukraine, – йдеться у повідомленні на сайті Європейської Комісії.