Олаф Шольц запевняє, що Німеччина «справді багато робить» для допомоги Україні.

Німеччина не відправляє танки для ЗСУ, оскільки боїться ескалації конфлікту між Росією та НАТО.

Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц у інтерв’ю виданню The Times.

«Це дуже небезпечна війна. Ми підтримуємо Україну. Ми робимо це таким чином, щоб не доводити ситуацію до стану війни між Росією та НАТО, тому що це було б катастрофою», – зазначив він.

За словами Шольца, Німеччина «справді багато робить» для допомоги Україні.

«Ми поставили українцям величезну масу дуже ефективної зброї», – запевнив німецький канцлер.

The Times зазначає, що Шольц, безумовно, пройшов довгий шлях з того часу, як напередодні російського вторгнення його уряд запропонував Україні 5 тис. касок та польовий госпіталь. Але, як додає видання, знадобилися місяці та загроза парламентського голосування, перш ніж він схвалив будь-які постачання важкого озброєння.

Додамо, що Росія не виграє війну проти України, але Німеччина, Європа мають виграти при цьому свої «битви» в розв’язаній путіним війні.

Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц у суботньому подкасті, передає кореспондент Укрінформу.

Всі бачать жахливі картини війни, яку росія розпочала проти України, чують новини про руйнування, про багато смертей, сказав канцлер.

«Але ми також знаємо, що росія не виграє цю війну», – заявив він.

Глава уряду ФРН нагадав, що, окрім безпосереднього фронту, є багато інших полів битв, зокрема голод, який є великою небезпекою для багатьох країн Африки, для людей Південної Америки, Азії. І тому було зроблено все, щоб зерно можна було вивозити з України, щоб не було голоду.

Інша лінія боротьби стосується питання: як можна гарантувати, що енергопостачання залишатиметься безпечним у Німеччині, Європі та багатьох інших країнах світу. Федеральний уряд, за словами його очільника, прийняв далекосяжні рішення з початку року, гарантуючи, що ФРН може забезпечити постачання вугілля, нафти та газу, що електропостачання продовжує функціонувати, і німці можуть сьогодні сказати, що пройдуть цю зиму.

Однак наступним завданням є питання цін, насамперед ціни на електроенергію, тепло чи газ.

«Вони занадто високі і повинні опускатися», – констатував політик.

Він заявив, що треба зробити так, аби ціни на електроенергію і газ знову впали. Для цього було створено комісію, ведуться переговори з Євросоюзом і з усіма, хто експортує газ до Європи та Німеччини.

У висновку, Шольц запевнив, що німці нікого не залишать сам на сам з проблемами, законодавча машина запрацювала і дуже-дуже швидко організує необхідну підтримку громадян і бізнесу, промисловості.

Нагадаємо, що Шольц, який брав участь у 77-й ГА ООН, підтвердив, що Німеччина та цивілізований світ не приймуть мир, який намагається нав’язати Україні та іншим росія.

Про це він заявив з трибуни Генеральної асамблеї, передає Укрінформ.

«Якщо ми хочемо, щоб путінська війна закінчилася, то ми не можемо бути байдужими до того, чим вона закінчиться. Тому ми не приймемо мир, який диктує росія, і не приймемо жодних фіктивних референдумів. Ось чому Україна має бути здатною захистити себе від вторгнення росії»,- сказав глава уряду Німеччини.

Канцлер знову наголосив, що росія повинна вивести свої війська з України. Україна має повне право захищати власну цілісність, суверенітет і демократію, підкреслив він.