Херсонський міський суд арештував яхту, котра належить народному депутату від ОПЗЖ, куму президента РФ Путіна Віктору Медведчуку. Про це повідомила Служба безпеки України у п’ятницю.

Рішення суд ухвалив у п’ятницю.

Слідчі СБУ задокументували неодноразове порушення законодавства екіпажем приватного судна “Romance 1” (порт приписки – Херсон). У тому числі йдеться про заходи у порти тимчасово окупованого Росією Криму.

Тож в рамках кримінального провадження досліджуються обставини неодноразового порушення екіпажем порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

Загалом слідчі зафіксували кілька десятків фактів заходжень суден-порушників до портів і терміналів Кримського півострова.

Триває досудове розслідування за 4 статтями: державна зрада; фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України; порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї; порушення чинних на транспорті правил.

Документування протиправної діяльності проводилось під процесуальним керівництвом прокуратури Криму.

Нагадаємо, У п’ятницю, 9 квітня, співробітники поліції провели обшук на базі охоронної фірми на Трухановому острові у Києві.

За даними ЗМІ, на березі рекреаційної зони знаходиться тренувальна база охоронної фірми Шторм, яка займається охороною кума президента РФ Віктора Медведчука та забезпечує безпеку його маєтків.

Територію площею 11 тис. кв. м над Дніпром, що належить столиці, обгородили парканом та встановили камери спостереження. Вхід на територію для сторонніх — заборонений.

За даними журналістів, за парканом розташовані спортмайданчик, брезентова палатка та кількаповерхова споруда, ймовірно житлова. А з території лунають накази на кшталт військових.

Паркан, який відділяє територію тренувального табору від іншої частини острова, заходить в воду, незаконно перекриваючи доступ до берега.

У свою чергу, блогер Денис Ковальов так відреагував на це, на ресурсі ФейкОфф.

Я нагадаю, що охоронне агентство «Шторм» – це, фактично, приватна армія Медведчука.

Відморозки з ватою в голові, які по команді кума Путіна готові на будь-які дії: вбивства, підпали, мінування, все що завгодно. Роками всі закривали очі на існування цієї пухлини, хоча знали що там відбувається.

Зараз їх базу на Трухановому (незаконну, звичайно) “штурмують”. Є на це санкція від Генпрокурора, тому що ніби як на території бази в підвалі тримають якихось комерсів. А ще є інфа, що там у Штормів вже міні-кладовище. Думаю, нас чекають цікаві відкриття і пізнання. Головне, щоб після цих відкриттів хоч хтось сів. Наприклад, сам Медведчук – пише блоге.

Варто підкреслити, що поліція підтвердила слідчі дії на базі, проте не підтвердила штурм, про який пишуть блогери і ЗМІ.