Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі обговорює стабільність поставок зброї для України та довгострокові рішення Альянсу задля перемоги нашої країни.

Про це глава української дипломатії повідомив у Твіттері.

«Зустріч з генеральним секретарем Єнсом Столтенбергом у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. Сьогодні я прибув сюди, щоб обговорити три найважливіші речі: зброю, зброю і зброю. Невідкладні потреби України, стабільність поставок і довгострокові рішення, які допоможуть Україні перемогти», – написав Кулеба.

Як повідомлялося, міністри закордонних справ країн НАТО на зустрічі у четвер у Брюсселі обговорять подальше постачання озброєння Україні, зокрема важкої зброї.

Також зазначимо, що Україна має термінові потреби у військовій допомозі, і союзники по НАТО надають її, включаючи легке озброєння та більш важкі системи для захисту від вторгнення військ рф.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг перед початком засідання Північноатлантичної ради на рівні міністрів закордонних справ у Брюсселі.

«Україна має термінові потреби у військовій допомозі. Союзники по НАТО погодилися надалі підтримувати Україну шляхом надання багатьох різних систем військового обладнання, як важких, так і легких систем озброєння. Ми бачили, що ця допомога має ефект кожного дня. Всі ці зображення (знищених) російських броньованих машин – все це було зроблено з використанням протитанкових засобів, що були надані союзниками по НАТО. Конгрес США щойно вирішив виділити більше грошей на протитанкові системи, і це лише один приклад того, як союзники реагують на такі термінові потреби України», – сказав очільник НАТО.

За його словами, очікується, що союзники по Альянсу надаватимуть Україні багато різних систем та типів озброєння, проте не став конкретизувати, про які саме види озброєння йдеться.

«Від початку російського вторгнення союзники наростили підтримку… Я не буду вдаватися у деталі, які саме системи та озброєння надають союзники, але я можу сказати, що загальний обсяг того, що роблять союзники (для України – ред.) дуже значний, і він включає певні більш важкі системи», – підкреслив Столтенберг.