Збройні сили України продовжують знищувати значну кількість ворожої техніки під Авдіївкою. Військовий експерт та колишній полковник ЗСУ в запасі Роман Світан підкреслив, що важливо тримати темп знищення техніки окупантів.

Світан зазначив, що росіяни почали використовувати техніку на Донеччині як ударну силу, оскільки вже декілька тижнів там гарна погода й підсох ґрунт. Її окупанти накопичили ще торік, тому що тоді застосовували «м’ясні штурми».

За його словами, там, де загарбники виводять техніку, – це важливі для них напрямки й на весь весняно-літній період. І таких напрямків 2: Донецький, куди можна віднести Авдіївку та Мар’їнку в бік Курахового й Карлівки, та Бахмутський – у бік Часового Яру.

«Саме на цих 2 плацдармах росіяни можуть втратити велику кількість своєї техніки та особового складу», – сказав полковник запасу.

Він додав, що загарбники постійно там рухатимуться. Тож нам не потрібно сповільнювати темп знищення техніки й особового складу, щоб не дати можливості ворогу накопичити сили й засоби для наступальних дій в осінньо-зимовий період.

Полковник запасу зауважив, що на Куп’янсько-Лиманському напрямку наші воїни почали тиснути на окупантів. Наші лінії оборони там зручні й для оборони, і для наступальних дій.

«Росіяни там, як у капкані», – заявив Світан.

Він пояснив, що через особливість місцевості там небагато місць, де можуть пройти танки. І всіх їх ми взяли під контроль.

Натомість, наголосив він, один із найнебезпечніших для нас напрямків – Часів Яр. І нам потрібно не втратити його, адже це призведе до обвалення фронту на цій ділянці до рівня Костянтинівки, Дружківки, Краматорська і Слов’янська.

Та все ж противник не полишає спроб окупувати Часів Яр на Донеччині. Але трапляється, що російські військові вже вкотре накривають вогнем своїх же. Так окупанти самі собі завдають втрат.

За словами військового, окупанти намагалися покинути поле бою, коли по них завдала вогневого ураження їхня ж авіація. Він припустив, що, ймовірно, ворожі штурмовики отримали таку команду.

«Сьогодні у них посилюється таке явище, як кидати у бій своїх частково мобілізованих і не давати їм можливості повернутися»,– зазначають експерти.

Росіяни вже не вперше відкривають вогонь по своїх позиціях. Такі випадки стаються від початку повномасштабного вторгнення. Росіяни завдають собі втрат.

Цікаво, що це працює не тільки з піхотою, а й з технікою та авіацією теж. До прикладу, біля Токмака росіяни збили свій літак. За словами мелітопольських партизанів, над Токмаком було зафіксовано пуск ракети із зенітно-ракетного комплексу С-300. Це сталося 29 вересня 2023 року.

Теперішній Голова Запорізької ОВА, а тоді мер Мелітополя Іван Федоров тоді підтвердив інцидент та зазначив, що Токмак – це вже фактично прифронтове місто, тож таке буде ставатися.

Також загарбники всіма силами й засобами намагаються відновити втрачені позиції, захопити Роботине в Запорізькій області. Для цього росіяни використовують, зокрема й броньовану техніку. Нашим бійцям доводиться цілодобово відбивати ворожі штурми.

Під час телемарафону ситуацію в районі Роботиного прокоментувала і керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк.

Росіяни не припиняють атак, але в суходолі вони дещо знизили свій тиск, зараз переключились переважно на авіацію. Намагаються тиснути керованими авіабомбами, некерованими авіаційними ракетами, завдавати ударів так, щоб наші підрозділи не мали змоги нормально закріпитися і розглядати свої перспективи,
– розповіла Гуменюк.

Водночас, за її словами, Сили оборони продовжують бойову роботу.

«Штурми, хоча їх було лише два, були відбиті. Працюємо над тим, щоб авіація ворога була не такою активною», – підкреслила вона.