Прем’єр міністр України Володимир Гройсман останнім часом робить безліч скандальних заяв.

Останнім часом, м’яко кажучи, дивує поведінка прем’єра Гройсмана. Прем’єр, якого всі останні роки президентства Порошенка сприймали як надійну руку президента в Кабміні, тепер став як то кажуть розкидатися скандальними заявами. Виявляється, Порошенко «заважав боротися з корупцією», але всі ці роки Гройсман мовчав.

Про це в своєму блозі на сторінці в Facebook пише журналіст і блогер Дмитро Вовнянко.

Він зазначає, аналізуючи поведінку Гройсмана, перше, що спадає на думку: «Хлопець вирішив відкусити шматок від успіхів свого прем’єрства».

Україна має чимало прецедентів, коли прем’єри боролися за президентський пост – Кучма, Ющенко, Янукович, Тимошенко. Можна було б і далі розмірковувати на цю тему, що Гройсман хоче теж податися в президенти, якби не одна деталь. Нещодавно прем’єр Гройсман нагадав, що уряд передбачив у бюджеті 226,6 мільйона грн., на закупівлю світловідбивних жилетів для школярів 1-4 класів. І ось кравці звернули увагу на те, що: тендер за тими жилетках не оголошували, а за півтора місяці, що залишилися до 1 вересня провести тендер, укласти угоди і зшити жилети вже ніхто не встигає.

Отже, зазначає журналіст, доведеться жилети купувати у іноземного виробника. Одразу питання – у кого і в якій кількості? У роздріб такий жилет зараз коштує близько 120 грн. З огляду на, що мова йде про учнів 1-4 класів, ніби все нормально, закладених грошей вистачає для покупки 1,9 мільйона жилетів, при загальній кількості учнів у закладах середньої освіти в 3,91 мільйона чоловік. Але, коли мова йде про такі оптові партії – ціни на товар сильно знижуються. І ще – із загальної кількості учнів, в кращому випадку їх буде носити всього половина.

Тому, знову-таки, питання – у кого закуповуватимуть, в якій кількості і за якою ціною? І ще – куди дівається надлишок грошей, а мова піде очевидно мінімум про мільйони гривень. Ось ми і маємо класичну корупційну схему. І це – тільки те, що помітили самі кравці.

Як зазначає автор, Дмитро Калинчук, уряд цей намір не приховує – навпаки. Він на ньому піариться. Він не боїться, що деталі оборудки зацікавлять спадкоємців. Все це дає припустити, що мотивація команди Гройсмана брати участь у виборах проти Порошенка має примітивно просту причину – Гройсману дали бабла. Частково – напряму. Частково – давши добро на от подібні схеми з бюджетними коштами. Про якесь майбутнє – не ідеться, ідеться про профіт тут і зараз.